Jakub Stykowski
We wtorkowych zawodach zwyciężył Bartosz Zmarzlik, który w biegu dodatkowym pokonał Wadima Tarasenko. Miejsce na podium wywalczył także Artiom Łaguta. Mariusz Kapała
Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych wróciło do kalendarza po dziewięciu latach przerwy. We wtorkowych zawodach zwyciężył Bartosz Zmarzlik, który w biegu dodatkowym pokonał Wadima Tarasenko. Miejsce na podium wywalczył także Artiom Łaguta.

Lista startowa/punktacja:
1. Mikkel Michelsen (Motor Lublin) - 7 (1,1,3,1,1)
2. Artiom Łaguta (Betard Sparta Wrocław) - 13 (3,2,2,3,3)
3. Krzysztof Buczkowski (Motor Lublin) - 4 (0,1,1,1,1)
4. Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno) - 10 (2,2,2,3,1)
5. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) - 114 (3,3,3,2,3)+3
6. David Bellego (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) - 6 (1,1,2,2,0)
7. Andreas Lyager (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) - 7 (0,3,0,2,2)
8. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów) - 10 (2,3,2,0,3)
9. Fredrik Lindgren (Włókniarz Częstochowa) - 4 (3,0,0,0,1)
10. Tobiasz Musielak (eWinner Apator Toruń) - 10 (2,0,3,3,2)
11. Adrian Gała (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) - 5 (1,2,1,1,0)
12. Dominik Kubera (bez klubu) - 3 (0,1,0,0,2)
13. Kai Huckenbeck (Trans MF Landshut Devils) - 10 (2,2,1,2,3)
14. Wadim Tarasenko (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) - 14 (3,3,3,3,2)+2
15. Dimitri Berge (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) - 3 (1,0,1,1,0)
16. Grzegorz Zengota (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) - 0 (0,0,0,0,0)

Wyścig dodatkowy o zwycięstwo: Bartosz Zmarzlik pewnie wygrywa bieg dodatkowy i zwyciężył w turnieju Kryterium Asów!

Trzecie miejsce w turnieju wywalczył Artiom Łaguta. O zwycięstwo w biegu dodatkowym powalczą Zmarzlik i Tarasenko - po 14 punktów w rundzie zasadniczej.

20. Zmarzlik, Tarasenko, Sajfutdinow, Gała
Zmarzlik pewnie zwyciężył, a Tarasenko stracił pierwszy punkt w tych zawodach. Będzie wyścig dodatkowy o zwycięstwo!
19. Huckenbeck, Kubera, Buczkowski, Bellego
Przebudzenie Kubery, który prowadził prawie przez trzy okrążenia. Ostatecznie zwyciężył jednak Huckenbeck. Bellego ostatni, a był nawet drugi. Wiele działo się w tym wyścigu.
18. Łaguta, Lyager, Lindgren, Zengota
Pewne zwycięstwo Łaguty. Zengota ponownie ostatni, ale już znacznie bliżej rywali.
17. Woźniak, Musielak, Michelsen, Berge
Musielak długo prowadził. Popełnił jednak błąd, który natychmiast wykorzystał Woźniak.

Czwarta seria startów za nami. Niepokonany jest już tylko Wadim Tarasenko. 11 punktów ma Zmarzlik, a 10 Łaguta.

16. Sajfutdinow, Bellego, Berge, Lindgren
Pewnie wygrał Sajfutdinow. Lindgen poradził sobie na trasie z Berge, ale ten odzyskał później trzecie miejsce.

15. Musielak, Zmarzlik, Buczkowski, Zengota
Kapitalny wyścig. Oglądaliśmy świetną walę Musialaka ze Zmarzlikiem. Górą zawodnik Apatora Toruń! Kolejny kompletnie nieudany wyścig Zengoty, który ma ogromne problemy na samym starcie.
14. Łaguta, Huckenbeck, Gała, Woźniak
W trakcie pierwszego okrążenia Łaguta walczył o prowadzenie z Woźniakiem. Górą Rosjanin, a wychowanek Polonii Bydgoszcz spadł wtedy na ostatnie miejsce.
13. Tarasenko, Lyager, Michelsen, Kubera
Tarasenko "po dużej" minął wszystkich rywali na pierwszej prostej. Zawodnik Abramczyk Polonii nadal niepokonany. Ciekawa walka toczyła się o drugie miejsce.

Trzecia seria zawodów za nami. Zmarzlik i Tarasenko są niepokonani, a po 7 punktów mają Łaguta i Woźniak. 6 "oczek" uzbierał Sajfutdinow.

12. Musielak, Sajfutdinow, Huckenbeck, Lyager
Świetny bieg w wykonaniu Musielaka. Zawodnik Apatora dobrze rozegrał pierwszy łuk, a potem skutecznie bronił się przed atakami Sajfutdinowa.
11. Tarasenko, Woźniak, Buczkowski, Lindgren
Tarasenko, wie już jak jeździć po bydgoskim torze, zaczął wyścig jadąc po "dużej", a potem gnał po trzy punkty do mety.
10. Zmarzlik, Łaguta, Berge, Kubera
Pewne i spokojne zwycięstwo Zmarzlika.
9. Michelsen, Bellego, Gała, Zengota
Zengota ma dziś duże problemy sprzętowe. Nowe motocykle, nie są na razie tak szybkie, jak te z ubiegłego sezonu.

Po dwóch seriach startów niepokonani są Zmarzlik i Tarasenko. Po 5 punktów mają Łaguta i Woźniak.

BIEG PO BIEGU:
8. Woźniak, Sajfutdinow, Kubera, Zengota
Pewna wygrana Woźniaka. Sajfutdinow wyprzedził na trasie Kuberę.
7. Lyager, Gała, Buczkowski, Berge
Lyager wystartował słabiej, ale już podczas pierwszego okrążenia wyprzedził atakiem "po dużej" dwóch rywali.
6. Tarasenko, Łaguta, Bellego, Musielak
Tarasenko odpierał ataki Łaguty. Zwycięstwo zawodnika Abramczyk Polonii!
5. Zmarzlik, Huckenbeck, Michelsen, Lindgren
Zmarzlik na pierwszej prostej wyprzedził Huckenbecka. Nieudany start Lindgrena.
4. Tarasenko, Huckenbeck, Berge, Zengota
Dużo walki, ale tylko w początkowej fazie wyścigu. Ostatecznie pewnie wygrał Tarasenko.
3. Lindgren, Musielak, Gała, Kubera
Lindgren na pierwszej prostej wyprzedził Musielaka. Gała też próbował gonić zawodnika Apatora, ale ten nie popełnił większych błędów.
2. Zmarzlik, Woźniak, Bellego, Lyager
Woźniak na pierwszej prostej wyprzedził Zmarzlika, ale mistrz świata odzyskał prowadzenie w dalszej fazie wyścigu. Poloniści jechali z tyłu.
1. Łaguta, Sajfutdinow, Michelsen, Buczkowski
Najlepiej wystartował Łaguta i gnał do mety po 3 punkty. Sajfutdinow walczył, ale to jeszcze nie czas na wyprzedzenia w tych zawodach.

PRZED ZAWODAMI
Rekordzistą Kryterium Asów jest Tomasz Gollob. "Chudy" wystartował w 16 zawodach i wygrał 14 z nich! To absolutny rekord, który pewnie nie zostanie pobity.

Trwa głosowanie...

Kto wygra dzisiejszy turniej Kryterium Asów?

Witamy serdecznie. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 15. Czekamy na oficjalne rozpoczęcie sezonu żużlowego!

W tym roku organizatorzy skompletowali bardzo dobrą stawkę zawodników. W Kryterium wystartować startują między innymi Bartosz Zmarzlik, Artiom Łaguta, Grzegorz Zengota, Szymon Woźniak.

Od lat 80., zawody były organizowane na początku sezonu, a z biegiem czasu przyciągały do Bydgoszczy najlepszych zawodników tej dyscypliny. Najwięcej, bo aż 14 razy (w tym 9 z rzędu) po zwycięstwo sięgał Tomasz Gollob. Ostatnie Kryterium Asów rozegrano 1 kwietnia 2012 roku - zwyciężył dwukrotny indywidualny mistrz świata juniorów, Darcy Ward.