Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponad 2,5 tys. zgłoszeń w Bydgoszczy i powiecie

Marta Mikołajska
Marta Mikołajska
Od początku roku do końca sierpnia 2023 r. mieszkańcy Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego zgłosili za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa 2580 sytuacji, które ich zaniepokoiły.
Od początku roku do końca sierpnia 2023 r. mieszkańcy Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego zgłosili za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa 2580 sytuacji, które ich zaniepokoiły. policja.pl
Od 2016 r. mieszkańcy mają możliwość zgłaszania niepokojących ich problemów w danym rejonie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak przekazała nam kom. Lidia Kowalska, do końca sierpnia br. w Bydgoszczy i okolicach było 2580 takich zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, za pomocą której mieszkańcy anonimowo mogą zgłosić uciążliwe dla nich problemy. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Te następnie podlegają weryfikacji, a w przypadku potwierdzenia podejmowana jest interwencja przez funkcjonariuszy pełniących służbę we wskazanym rejonie.

Jak przekazała kom. Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy, od początku roku do końca sierpnia 2023 r. mieszkańcy Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego zgłosili 2580 sytuacji, które ich zaniepokoiły.

Jakie zgłoszenia pojawiały się najczęściej? Więcej informacji na ten temat w naszej fotogalerii:

Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w październiku 2016 r. Problemy, które mieszkańcy mogą zgłosić, zostały skatalogowane w 27 kategoriach. Są to kolejno: akty wandalizmu, dzikie kąpieliska, dzikie wysypiska śmieci, grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją, kłusownictwo, miejsca niebezpieczne na terenach wodnych, miejsca niebezpieczne na wodach, miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej, nielegalna wycinka drzew, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie, niestrzeżone przejście przez tory, niestrzeżony przejazd kolejowy, niewłaściwa infrastruktura drogowa, niszczenie zieleni, osoba bezdomna wymagająca pomocy, poruszanie się po terenach leśnych quadami, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, utonięcia, używanie środków odurzających, wałęsające się bezpańskie psy, wypalanie traw, zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych, znęcanie się nad zwierzętami, zła organizacja ruchu drogowego, żebractwo.

Policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zaznaczania na niej swoich spostrzeżeń (można dodać opis i zdjęcie).Przypominają jednocześnie, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji, gdyż w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera