W minionym tygodniu brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca jednego z osiedli w Brodnicy, że w nocy z jego pojazdu opel vectra skradziono koła z alufelgami. Właściciel pojazdu oszacował straty na 1000 zł.
- Właściciel innego auta tej samej nocy stracił jedno koło od swojego forda, a sprawcy przy kradzieży uszkodzili próg w pojeździe. Brodniccy policjanci pracując nad sprawą kradzieży, ustalili, że w powiecie rypińskim doszło do podobnych zdarzeń. W wyniku współpracy z rypińskimi policjantami udało się ustalić, że sprawcy działający na terenie powiatu rypińskiego są sprawcami kradzieży i uszkodzenia mienia również i na terenie brodnickiego powiatu - relacjonuje st. asp. Agnieszka Łukaszewska z brodnickiej policji.
Pożary, kradzieże w powiecie brodnickim z ostatnich dni
Dwóch sprawców zatrzymali policjanci z Rypina, a trzeciego - kryminalni z Brodnicy. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu w Brodnicy. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży oraz uszkodzenia mienia, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Motocyklista przekroczył prędkość/KPP Brodnica: