Jakub Stykowski
Migawka z meczu Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek.
Migawka z meczu Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek. Paweł Czarniak
Derbowe mecze od zawsze budzą najwięcej emocji. Szczególnie słabsze drużyny bardzo nastawiają się na pokonanie wyżej notowanego lokalnego rywala. Ostatecznie górą Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek

Relacja na żywo z meczu Energa Basket Ligi. Relacjonuje Jakub Stykowski.
19:4709.10.2022

Koniec. 95:84

Dogrywka zdecydowanie dla gospodarzy. Derby tym razem dla Bydgoszczy!

19:4109.10.2022

To może być decydująca akcja. Akcja 2+1 Polanco (już 31 punktów tego gracza) i 90:82 na 1,20 przed końcem.

19:3709.10.2022

Akcja 2+1 Smitha na niespełna 2 minuty przed końcem. 87:80 dla "Asty"!

19:3409.10.2022

Łączyński dwukrotnie nie trafił z dystansu (dziś 1/8 z gry), trafiali za to Wadowski i Smith. 84:80 dla Astorii i dwie minuty do końca.

19:3309.10.2022

Dogrywka rozpoczęłą się od skutecznej kontry Enea Abramczyk Astorii i punktów Polanco. W odpowiedzi trafił Sobin.

19:2709.10.2022

Łączyński wziął na siebie ostatnią akcję, ale stracił piłkę. Będzie dogrywka!

19:2509.10.2022

Na 17 sekund przed końcem na tablicy widniał wynik 73:76, a posiadanie piłki mieli koszykarze "Asty".  Simons trafił z dystansu i wyrównał stan meczu!

19:2409.10.2022

Po trafieniu Greena za 3 to Anwil znów prowadził - 74:73. Gospodarze mieli piłkę na 46 sekund przed końcem, ale Smith chybił w tym ważnym w momencie. W odpowiedzi trafił Green.

19:2109.10.2022

Zbiórka Polanco, celna dobitka i 73:71. Po nieudanej akcji włocławian, bydgoszczanie mogli podwyższyć swoje prowadzenie. Rzut Smitha z dystansu był jednak tzw. nie dolotem.

19:1909.10.2022

Na 4 minuty przed końcem z dystansu trafił Petrasek, a Anwil objął prowadzenie 71:69. Minutę później był remis 71:71, a Greene nie trafił dwóch osobistych.

19:1209.10.2022

Po celnym rzucie Wadowskiego było 68:65, ale "trójką" odpowiedział Nowakowski.

19:0909.10.2022

Wymiana ciosów i świetna gra Polanco w tej kwarcie. 66:65 po kolejnym trafieniu tego gracza z dystansu. Eddy zdobył już dziś 22 punkty, w tym 11 w tej kwarcie. Jeszcze ponad 5 minut meczu.

19:0809.10.2022

"Trójka" Polanco i akcja 2+1 Muszyńskiego dały nadzieje bydgoszczanom na odrobienie strat - 58:60 na 8 minut przed końcem. Chwilę później koszykarze Astorii obronili akcję gości i po trafieniu z dystansu Polanco znów odzyskali prowadzenie.

19:0009.10.2022

56:52 po trzeciej kwarcie dla Anwilu. Tę część meczu włocławianie wygrali 24:12. Najwięcej punktów w całym meczu: Simons 12, Polanco 11, Smith 9; Sobin 10, Nowakowski 9, Petrasek 9.

18:5809.10.2022

Druga dziś "trójka" Anwilu - trafia Bostić i 56:51 dla włocławian. Bydgoszczanie kompletnie wytrąceni z rytmu gry - 11:24 w tej kwarcie.

18:5509.10.2022

Anwil po raz pierwszy dziś na prowadzeniu na nieco ponad 2 minuty przed końcem trzeciej kwarty - 51:49.

18:5309.10.2022

8 minut do końca trzeciej kwarty i już tylko 49:47 dla Astorii. Włocławianie złapali swój rytm gry. Starają się grać pod kosz i to przynosi efekty. W tej kwarcie już tylko jeden oddany rzut z dystansu,

18:4709.10.2022

Trzecią porażkę w trzech rozegranych meczach poniosły Twarde Pierniki. Wszystkie przegrane miały miejsce w Arenie Toruń.

Twarde Pierniki Toruń - BM Stal Ostrów Wielkopolski 82:95
Kwarty: 23:30, 19:28, 17:14, 23:23
Twarde Pierniki: Burk 19 (4), Diduszko 12 (2), Cel 9, Burns 4, Brunk 6 oraz Kenić 13 (1), Tomaszewski 11, Gordon 8 (2), Janczak 0
Stal: Garbacz 27 (7), Kulig 16 (1), Thomas 14, Djurišić 7, Snider 2 oraz Skele 16 (1), Silins 7 (2), Załucki 6 (1)

18:4209.10.2022

Trzecia kwarta rozpoczęła się od punktów Petraska i było już tylko 40:34 dla gospodarzy. Po 4 minutach gry było 44:39.

18:1909.10.2022

Po "trójce" Smitha było już 37:23 dla "Asty". Ostatecznie włocławianie odrobili potem nieco strat i po drugiej kwarcie gospodarze prowadzą już tylko 40:32. Warty odnotowania jest pierwszy dziś celny rzut z dystansu włocławian - obecnie 1/13.

Najwięcej punktów: Simons 12, Smith 9, Polanco 7; Nowakowski 7, Greene 6, Petrasek 6.

18:1209.10.2022

Kolejne minuty gry za nami. Na nieco ponad 3 minuty przed końcem kwarty Astoria prowadzi 34:23, ale trener bydgoszczan poprosił o czas. Włocławianie skuteczni pod koszem - 60%, ale fatalni z dystansu - 0/10!

18:0609.10.2022

Obraz gry nie zmienia się. Astoria po dwóch dobrych akcjach w obronie i skutecznych kontrach powiększyła swoją przewagę i po 4 minutach drugiej kwarty prowadzi 29:17. 0/7 Anwilu za 3.

18:0109.10.2022

Kibice Anwilu Włocławek na meczu w Bydgoszczy - zobaczcie zdjęcia!

17:4809.10.2022

Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:13 dla gospodarzy. Astoria zasłużenie prowadzi, a włocławianie grają na razie kiepsko. Przede wszystkim, podobnie jak w piątek, są nieskuteczni z dystansu. Ponadto popełnili aż 5 strat.

Najwięcej punktów: Smith 6, Polanco 5; Greene 4, Dawdo 3.

17:4209.10.2022

Szewczyk nie trafił spod kosza, a Astoria przeprowadziła skuteczną kontrę. Za trzy trafił Smith i Astoria prowadzi 14:4 na 3 minuty przed końcem pierwszej kwarty. Wściekły trener Przemysław Frasunkiewicz poprosił o czas dla Anwilu.

17:3809.10.2022

Mecz rozpoczał się od celnych rzutów z dystansu bydgoszczan - Polanco i Simonsa. Po 5 minutach przewaga "Asty" tylko minimalnie zmalała do 5 punktów - 9:4. Włocławianie znów są nieskuteczni z dystansu - 0/3.

17:3209.10.2022

17:2609.10.2022

Gospodarze rozpoczną mecz w składzie: Kołodziej, Polanco, Simons, Smith, Muszyński, a goście: Greene, Bostic, Sobin, Łączyński, Petrasek.

Koszykarze Anwilu wyszli do prezentacji w specjalnych koszulkach z napisem "StayStronJanari". Przypomnijmy, że podczas piątkowego meczu Anwilu ze Śląskiem kontuzji nabawił się Janari Joesaar. Dla niego to już... koniec sezonu.

17:0909.10.2022

Swój mecz rozegrały już koszykarki Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz. Koszykarki znad Brdy - choć prowadziły w pewnym momencie 18 punktami - to przegrały 68:72 na otwarcie kolejnego sezonu Energa Basket Ligi Kobiet.

16:4409.10.2022