Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz rozegrały dramatyczny mecz w Lublinie

Elwira Nogal/Ekipa Wyjazdowa (archiwum)
Koszykarki znad Brdy - choć prowadziły w pewnym momencie 18 punktami - to przegrały 68:72 na otwarcie kolejnego sezonu Energa Basket Ligi Kobiet.

POLSKI CUKIER AZS LUBLIN - POLSKIE PRZETWORY BASKET 25 BYDGOSZCZ 72:68

Kwarty: 16:22, 7:19, 32:16, 17:11.
AZS: Mack 20, Trzeciak 5, Ziętara 4, Stanacev 19, Kośla 8 oraz Kuczyńska 0, Clouden 14, Paulsson Glantz 0, Wińkowska 2.
Basket 25: W. Sobiech 4, Taylor 25, Michałek 9, Evans8, Marginean 6 oraz Pyka 0, Milijković 0, Zasada 0, Krupa 0, Kostowicz 16.

1. połowa przebiegała pod dyktando podopiecznych Piotra Kulpekszy (41:23). Podobać się mogła zwłaszcza Sparkle Taylor, która do przerwy miała na koncie 16 punktów (8/10 za 2). Naszym paniom zadanie ułatwiały rywalki, pudłując na potęgę (10/36 z gry).

Po powrocie z szatni role się odwróciły. Lublinianki doregulowały celowniki i zaczęły trafiać (także zza łuku). Miejscowe wygrały tę część meczu aż 32:16 i zredukowały stratę do 2 oczek.

Ostatnią odsłonę Basket 25 rozpoczął od 7 punktów z rzędu Stephanie Kostowicz. Rywalki nie zamierzały się jednak poddawać. Wygraną dała im „trójka” Aleksandry Stanaćev na 1,5 minuty przed syreną.