To był - obok Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego - główny organizator imprezy, nad którą patronat sprawował „Express Bydgoski”.
Druga edycja tego konkursu odbywała się w czasie całego roku szkolnego. Wcześniej rozegrano cztery quizy. Oto tematy: „Bydgoscy lekkoatleci na powojennych igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata”, „Sukcesy polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich w XXI wieku (2004-2012)”, „Piłka ręczna w Polsce i na świecie”, „Mistrzostwa Europy w piłce nożnej”. „Polacy na letnich igrzyskach olimpijskich” był ostatnim konkursem, a hasłem przewodnim było „100 dni do Rio”
W finale do rywalizacji przystąpiły trzy 3-osobowe drużyny reprezentujące I liceum Ogólnokształcące, Bydgoskie Gimnazjum Klasyczne i Gimnazjum nr 16 im. Ignacego Jana Paderewskiego.
W sali Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej 242 młodzież dopingowali znamienici goście, bydgoscy olimpijczycy, w tym liczni medaliści.
Zaczynając od najstarszego pokolenia warto tu wymienić takie nazwiska, jak Daniela Walkowiak-Lewicka (kajakarstwo), Antoni Rosołowicz (wioślarstwo), Jan Żukowski (kajakarstwo), Marian Drażdżewski (wioślarstwo), Alfons Niklas (rzut młotem), Jerzy Ulczyński (wioślarstwo), Ryszard Kubiak (wioślarstwo) Dariusz Białkowski (kajakarstwo), Agnieszka Tomczak-Mełnicka (wioślarstwo), Aleksandra Klejnowska-Krzywańska, Tomasz Zieliński (oboje podnoszenie ciężarów).
Konkurs składał się z siedmiu tur pytań, które przygotował główny pomysłodawca i organizator imprezy Andrzej Maciejewski. Trzeba przyznać, że uczniowie byli nieźle przygotowani i wykazali się sporą widzą - nawet na temat igrzysk, które odbyły się wiele lat temu, gdy ich nie było jeszcze na świecie.
Zapewne nie każdy, nawet interesujący się sportem potrafiłby odpowiedzieć na przykład na pytania w jakiej dyscyplinie i na jakich igrzyskach złote medale zdobył Józef Zapędzki albo ile krążków w historii wywalczyli na olimpiadach polscy szczypiorniści.
W siódmej serii finałowej Andrzej Maciejewski przygotował bardzo ciekawe pytanie. Chodziło o wymienienie jak najwięcej nazwisk orłów Kazimierza Górskiego, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium w Monachium. Tu wszyscy mieli problemy, łącznie z jury, które - oczywiście poza konkursem - próbowało ustalić tę listę.
Ostateczne triumfowała drużyna I Liceum Ogólnokształcącego, której liderem był Bartosz Matejski. Bartosz wcześniej w konkursach indywidualnych dwukrotnie był pierwszy, a raz trzeci.
Końcowa klasyfikacja:
1. I Liceum Ogólnokształcące: Bartosz Matejski, Paweł Olijewski, Daniel Brodowsaki. Opiekun: Agnieszka Tomczak-Mełnicka.
2. Bydgoskie Gimnazjum Klasyczne: Adam Zasadowski, Szymon Łuczak, Jakub Deszcz. Opieku: Agnieszka Tomczak-Mełnicka.
3. Gimnazjum nr 16 im. Ignacego Jana Paderewskiego: Martyna Niemczewska, Paulina Pawlisz, Katarzyna Chmurzyńska. Opiekun: Danuta Kalitowska.