Zobacz wideo: Wiatr zerwał blachę na dachu bloku w Bydgoszczy

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej dotyczącej sposobów oszczędzania energii elektrycznej oraz wykorzystywania alternatywnych źródeł energii, takich jak wiatr, fale morskie, słońce czy energia z wnętrza Ziemi.
Jak informuje Renata Napierkowska, rzecznik Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu - w pracy można posłużyć się dowolną techniką. Mogą to być: rysunek, malarstwo, kolaż, grafika, model, forma płaska lub przestrzenna lub technika mieszana.
To też może Cię zainteresować
Chodzi o świadomość ekologiczną
Konkurs ma podnieść świadomość ekologiczną dzieci w zakresie oszczędzania energii elektrycznej i wykorzystywania alternatywnych źródeł energii, a także wpłynąć na rozwój ich zdolności manualnych oraz umiejętności plastycznych. Znaczenie ma ta także ja Programu Doradztwa Energetycznego.
Warto powalczyć o nagrody
Prace konkursowe zarówno indywidualne, jak i grupowe, należy nadesłać do WFOŚiGW w Toruniu do 12 maja br. Główną nagrodą jest dwudniowy wyjazd w ramach zajęć Zielonej Szkoły dla jednej klasy. Ponadto ufundowano dwie nagrody o wartości 2000 i 1600 złotych. Przewidziana została też nagroda indywidualna w postaci zestawu Lego Creator – Turbina Wiatrowa – o wartości 1400 złotych.
To też może Cię zainteresować
Indywidualnego zwycięzcę wskażą internauci. Zostanie on wyłoniony poprzez głosowanie na prace opublikowane na naszej stronie.
Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym minister klimatu i środowiska Anny Moskwy.
Więcej na stronie: www.wfosigw.torun.pl