Koniec z wizami do USA? Wiemy, kiedy wizy zostaną zniesione dla Polaków!

  • Express Bydgoski

online/money.pl

Temat zniesienia wiz dla Polaków przewija się już od kilkunastu lat. Jak dotąd nic w tej kwestii nie udało się zrobić. Wygląda jednak to, że nigdy wcześniej nie było tak stanowczej deklaracji ze strony USA ws. zniesienia wiz dla Polaków. Ambasador USA w Polsce zapowiedziała, że jest to dla niej sprawa priorytetowa.
Ambasador USA w Polsce zapowiedziała, że zniesienie wiz dla Polaków jest dla niej priorytetem.
 Malgorzata Genca/Polska Press

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher zapowiedziała, że zniesienie wiz dla Polaków jest dla niej jednym z priorytetów. W rozmowie z Piotrem Kraśko na antenie TVN24 przyznała, że postara się znieść wizy do USA dla Polaków.

- Jestem gotowa do końca przyszłego roku zakończyć sprawę wiz – zadeklarowała Mosbacher. Ambasador USA dodała, że Polacy zasługują na to, by podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wiz. - W zasadzie jest mi wstyd, że wciąż musicie się ubiegać o wizy do USA – dodała Georgette Mosbacher.

Ambasador USA w Polsce zaznaczyła, że Polska jest dla Stanów Zjednoczonych ważnym sojusznikiem. - Jesteście wspaniałym sojusznikiem, z cała pewnością najsilniejszym w tym regionie. Zgadzam się. Jestem gotowa do końca przyszłego roku zakończyć sprawę wiz. Wiem, że to niełatwy temat - dodała Mosbacher na antenie TVN24.

 pixabay.com

Dlaczego Polacy się rozwodzą? Znamy najczęstsze przyczyny [lista]

Nadzieje Polaków na loty za Ocean bez wizy rosły zawsze przy okazji wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych lub wizyty prezydenta USA w Polsce. Niestety jak dotąd były to jedynie obietnice bez pokrycia ze strony amerykańskiego rządu.

Obywatele 38 krajów mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wizy. Wśród nich jest kilka państw z Europy Środkowo-Wschodniej. Do USA bez wizy mogą latać m.in. mieszkańcy Estonii, Łotwy, Litwy, Czech oraz Słowacji.

Przedstawiciele rządu Stanów Zjedonoczonych wielokrotnie podkreślali, że Polska jest ich najsilniejszym sojusznikiem w tym regionie.
Tym bardziej dziwić może fakt, że wizy do USA dla Polaków nie zostały jeszcze zniesione. Być może w najbliższym czasie coś się zmieni w tej kwestii.

FLESZ - 12 listopada dniem wolnym

źródło: TVN/x-news

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.03.2019, 15:49

Już się nie da słuchac tych bzdur. Juz juz juz jest rok 2174 juz juz juz

11.03.2019, 09:15

Nie wiem czy jest mi bardziej żal czy może bardziej wstyd za to co się dzieje w moim kraju. Z roku na rok jest te same odgrzewanie starego kotleta jeżeli chodzi o wizy do USA. Ja w to przestałem już dawno wierzyć i chociażby mnie sam Tramp zapewniał to i tak nie uwierzę. Nie wierze im jak psom, nasi żołnierze ginęli na misjach NATO w sprawach, które nas w ogóle nie dotyczyły, ale jesteśmy w NATO, musimy wysłać żołnierzy... to jest hańba i brak szacunku zarówno ze strony USA jak i również naszego kochanego polskiego rządu. Krew mnie zalewa, niby mamy swoj kraj, gdzie wiele rzeczy niej jest nasza. Niby mamy swoje miejsce ale i tak musimy tułać się po świecie. Ciężkie jest te nasze życie-Polaków.

10.03.2019, 18:03

Ale po co my tam mamy jechać? Bród, smród, jest dużo fajniejszych miejsc do odwiedzenia.

10.03.2019, 17:59

Nie wpuszczać Ametykanów wogóle do Polski!!!

10.03.2019, 00:15

Jakimi frajerami jesteśmy:(:(:(

08.03.2019, 22:57

w d... e niech se wsadza swoje wizy. Swiat nie konczy sie na najwiekszym terroryscie z pn. ameryki. Sa winni smierci milionow ofiar w calej pn. Afryce i Bliskim Wschodzie.

08.03.2019, 06:55

Do nich to nawet za darmo nie pojadę
Nie ma tam miejsca dla nas
A wizę to dla nich bym wprowadził. Wszy ŚWIATA

04.03.2019, 19:47

Z kolan wstaliśmy??? Tak bełkoczą fornale, po plecach których na konia się wsiadało.

03.03.2019, 04:46

Chuj w dupe temu co lize amerykanskiemu!

19.02.2019, 11:44

Obywatele 38 krajów mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wizy. Wśród nich jest kilka państw z Europy Środkowo-Wschodniej. Do USA bez wizy mogą latać m.in. mieszkańcy Estonii, Łotwy, Litwy, Czech oraz Słowacji. A Obywatele Polski Nie , tylko wisa i to nie kazdy dostanie , Polacy zawsze byli w tej europie niepotrzebni , ci co wyjechali to im sie udalo a dla tych co zniosa wizy i tak sie nic nie zmieni , pracowac nie moga , moga tylko pojechac turystycznie i wydac tam pieniadze oczywiscie beda latac ale Bogaci : Polacy czy poprostu Ludzie ??? TEGO NIE WIADOMO

19.02.2019, 11:44

Obywatele 38 krajów mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wizy. Wśród nich jest kilka państw z Europy Środkowo-Wschodniej. Do USA bez wizy mogą latać m.in. mieszkańcy Estonii, Łotwy, Litwy, Czech oraz Słowacji. A Obywatele Polski Nie , tylko wisa i to nie kazdy dostanie , Polacy zawsze byli w tej europie niepotrzebni , ci co wyjechali to im sie udalo a dla tych co zniosa wizy i tak sie nic nie zmieni , pracowac nie moga , moga tylko pojechac turystycznie i wydac tam pieniadze oczywiscie beda latac ale Bogaci : Polacy czy poprostu Ludzie ??? TEGO NIE WIADOMO

18.02.2019, 16:40

Zniesione zostaną tylko wizy turystyczne, więc nie licz na to :)

18.02.2019, 16:39

Nigdy tam nie byłeś, a wypisujesz kocopoły.
Skoro tak Ci przeszkadzają bogaci to bądź pewien, że nigdy tam nie wylecisz, bo ceny biletów na pewno nie spadną.

16.02.2019, 10:40

jak zniosą to na pewno wyjadę z polski tym bardziej że mam tam do kogo jechać i nie zamierzam tu wracać

13.02.2019, 13:31

Zapomnijcie o wizach do usa, oni myślą, że zaraz cała Polska tam wyjedzie spełniać "amerykański sen ", a niestety tam jest nadal segregacja rasowa, butny kapitalizm nie mający nic wspólnego z demokracją, liczy się tylko człowiek bogaty i można by wymieniać wiele takich przykładów, jedno co można powiedzieć piękny kontynent do zwiedzania ale takich miejsc jest dużo na świecie. Pozdrawiam.

31.01.2019, 17:42

Ja tam bylem i z goralami wodke pilem.

30.01.2019, 12:11

Kiedy USA zniosą wizy dla PL???? Odpowiedź brzmi.... wtedy kiedy USA przestaną istnieć :) okło 2248 roku XD

21.01.2019, 14:13

USA da wizy, a Iran zabierze .....to tak na marginesie....

20.01.2019, 18:36

wiz nigdy nie zniosą bo nikt rozumny nie zostałby w tym kaczogrodzie

18.01.2019, 08:15

bla bla bla bla od ilu lat ta śpiewka głaskanie polaczków. A wprowadzić wizy i amerykancom jak bób kubie .....

17.01.2019, 10:48

ciesząc się, że artykuł nadal jest - i oby tak codziennie do 2020 roku! Przecież ten tekst o wizach jest bardziej potrzebny niż chleb nasz powszedni.

17.01.2019, 09:56

artykuł zapchaj dziura

17.01.2019, 00:11

Oni czują w NAS tylko interes, USA nie robi niczego bez powodu durni Polaczki

Wchodzimy im w d*** zapominając o Iranie.. Czy te chuje nią zrobią z nas poligonu?

16.01.2019, 18:05

przeciez 25T Polakow I tak wjezdza do US rocznie. Florida jest zawalona Polakami co mieszkaja tam. Nie na wakacje. Te bezwizy I tak sa ograniczone 3 miesiacami I zakazem pracy. A jak cie zlapia albo wyjezdzasz pozno to przez 7 lat mozesz sobie zapomniec o ameryce.

16.01.2019, 10:21

To jedno jest tu pewne.