Kończą się prace przy ulicy Poziomkowej, która powstaje w...

Kończą się prace przy ulicy Poziomkowej, która powstaje w ramach programu 25/75

Katarzyna Słomska

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Kończą się prace przy ulicy Poziomkowej, która powstaje w ramach programu 25/75
Mieszkańcy Miedzynia dopięli swego - dzięki pieniądzom własnym i tym pochodzącym z ratusza mają ulicę z prawdziwego zdarzenia. Co jeszcze powstanie w mieście w ramach inicjatyw lokalnych 25/75?
Kończą się prace przy ulicy Poziomkowej, która powstaje w ramach programu 25/75

Mieszkańcy Miedzynia dopięli swego - dzięki pieniądzom własnym i tym pochodzącym z ratusza mają ulicę z prawdziwego zdarzenia. Co jeszcze powstanie w mieście w ramach inicjatyw lokalnych 25/75?Na ulicy Poziomkowej praca wre. Przeprowadzono już roboty ziemne, ułożono podbudowę pod kostkę brukową, która została wyłożona na połowie długości ulicy. Aktualnie trwają prace nad dokończeniem nawierzchni. Ratusz obiecuje, że ulica ma zostać oddana do użytku już pod koniec miesiąca.Jak mówi rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy Marta Stachowiak na terenie inwestycji realizowanej w ramach Programu Inicjatywy Lokalne 25/75 (część pieniędzy dają bezpośrednio mieszkańcy, część pochodzi z budżetu miasta) zostanie zamontowany jeszcze próg zwalniający oraz wyznaczone miejsca parkingowe. Długość budowanej ulicy wynosi około 136 m, szerokość to około 6 m. - Nasza dzielnica jest w stosunku do innych opóźniona pod względem stanu dróg. 200 ulic wciąż czeka tu na utwardzenie. Mam nadzieję, że przykład Kartuskiej i Poziomkowej zachęci innych mieszkańców miasta do tego typu inicjatyw - mówi Marek Juraniec ze stowarzyszenia Poziomkowa - Miedzyń. Warto zaznaczyć, że mieszkańcy Poziomkowej na przebudowę czekali 30 lat.


By rozpocząć budowę ulicy, trzeba było zgromadzić 80 tysięcy złotych wkładu własnego - dodaje Marek Juraniec. Cała inwestycja została wyceniona na 320 tysięcy, jednak w wyniku przetargu tę kwotę udało się zmniejszyć i prawdopodobnie wyniesie ona o 70 tysięcy złotych mniej - powiedział „Expressowi” Marek Juraniec.


Gdzie jeszcze planowane są inwestycje w ramach współpracy miasta i mieszkańców osiedli? - Czekamy na dokumenty potwierdzające zgromadzenie przez bydgoszczan wkładu własnego. Jeśli formalności zostaną spełnione, w ramach inicjatyw lokalnych wybudujemy przy ulicy Marii Konopnickiej oraz na skwerze Dunarowskiego w Bydgoszczy ogród fitness do ćwiczeń na wolnym powietrzu - mówi Marta Stachowiak, rzeczniczka ratusza. Poza tym, modernizacji chodników i ulicy doczekają się przy Modrzewiowej 14 i Sułkowskiego 21 - informuje Marta Stachowiak. Ma to poprawić bezpieczeństwo ruchu pieszych i samochodów w tych miejscach. - Wkrótce będziemy podpisywać też umowę na odnowienie chodnika i zjazdu wzdłuż posesji znajdującej się przy ulicy Lelewela 39 - mówi rzeczniczka.Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej
Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]