- Sprzęt otrzymali wszyscy, którzy złożyli w terminie wnioski, ale nie wszystko o co prosili. Mieliśmy przyznaną kwotę, w której musieliśmy się zmieścić - mówi Tomasz Wierzewski.
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski po zasięgnięciu opinii komisji merytorycznego wydziału podzielił 950.000 na sprzęt sportowy.
Pobierz: http://m.7dni.pl/2014/07/n/b694a-313589.pdf
[break]
- Do 5 maja czekaliśmy na wnioski klubów na ten rok - wyjaśnia Tomasz Wierzewski, zastępca dyrektor wydziału. - Pomoc otrzyma każdy z klubów, który się do nas zwrócił, ale nie wszyscy w pełnym zakresie.
Sprzęt, który trafi do bydgoskich klubów będzie służył seniorom, ale przede wszystkim szkoleniu dzieci i młodzieży. W związku z wysokim poziomem prezentowanym przez naszych sportowców będzie on najwyższej klasy krajowej i międzynarodowej. Specyfikacje zakupów przed podjęciem decyzji jak i po złożeniu ofert do Wydziału Zamówień Publicznych cały czas są konsultowane z klubami. Jeśli jest to możliwe wydział zamawia go wspólnie dla kilku klubów, aby negocjować niższe ceny. Planujemy do końca września zaopatrzyć sekcje w najbardziej pilne potrzeby.
Z próśb, które zostały odrzucone jeden z klubów szkolący w takich dyscyplinach jak judo i piłce ręcznej wnioskował o zakup ścianki do wspinaczki wysokogórskiej 400.000 złotych.
Łącznie pomoc otrzyma 40 klubów. Zakres wnioskowanego sprzętu może ulec zmianie.
Kluby wioślarskie skupiły się na zakupie łódek i ergometrów. Łodzie są niezwykle drogie, ale służą zawodnikom nawet na 15 do 20 lat. LOTTO-Bydgostii przyznano 86.620 zł, Bydgoskiemu Klubowi Wioślarskiemu - 47.780, Bydgoskiemu Towarzystwu Wioślarskiemu 40.480, Zawiszy - 18.680. Z nowych łódek ucieszą się też kajakarze: Zawiszy 76.500, Kopernika - 28.950.
Wysoką pomoc otrzymali także cykliści Emdeku (77.170) - w tej kwocie jest jednak zakup samochodu treningowego, poprzedni miał już ponad 10 lat i roweru szosowego dla zawodniczki przygotowującej się do igrzysk olimpijskich.
Wysoki poziom naszych trenerów w klubach, kilku z nich awansowało na stanowisko selekcjonerów kadry, bądź asystentów, a co za tym idzie wielkie sukcesy międzynarodowe naszej młodzieży i seniorów przekłada się na specjalistyczne pomoce.
Szkoleniowcy kajakarzy Zawiszy otrzymają w tym roku elektroniczny zestaw analizy techniki ruchu oraz elektroniczny sprzęt pomiarowy.
Lekkoatleci Zawiszy (łączna kwota 78.260 zł) z kolei cieszyć się będą z elektronicznego zestawu pomiaru czasu, prędkości i ruchu. Siatkarze Chemika i Transferu (38.010 zł) postawili z kolei na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, który pomoże zawodnikom w drobnych urazach.
Wartościową pomoc otrzymają także tenisiści stołowi Gwiazdy. Zgodnie z wymogami ekstraklasy zawody muszą być rozgrywane na specjalnej wykładzinie o odpowiedniej grubości, kolorze. Własnie na ten cel zostanie przeznaczona większość z 50.000 złotych pomocy z ratusza.
Kluby, które otrzymały niższe dofinansowanie przeznaczą środki na elementy niezbędne w codziennym treningu na przykład zawodnicy BTŻ Polonia otrzymają motocykl miniżużlowy (10.950 zł), a drużyna futbolu amerykańskiego sled treningowy (imitacja zawodnika do przepychania - 4380 zł).
Szczegółowy wykaz zakupu sprzętu z ratusza na stronie www.express.bydgoski.pl