Koncert dla Niepodległej. Słowno-muzyczne symbole
Usłyszeliśmy słowa i nuty, które pokazują, jak wielka była duma oraz radość z życia w wolnej ojczyźnie. Na PGE Narodowym wybrzmiały pieśni, które dodawały nadziei i sił w okresie II wojny światowej, dawały chwile radości w czasach totalitaryzmu PRL, piosenki, które po przełomie 1989 roku stały się symbolami odzyskanej wolności.
Każda piosenka wykonana podczas koncertu otrzymała nową, specjalną aranżację, która nigdy wcześniej nie miała swej premiery. Nowe wykonania znanych wszystkim utworów zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność. Uznanie widowni zdobyła również oprawa wizualna koncertu. Na scenie wystąpili najwybitniejsi i najbardziej lubiani polscy wykonawcy starszego i młodego pokolenia.
Koncert dla Niepodległej. Hymn na finał
Publiczność owacjami dziękowała twórcom programu i wykonawcom. Na koniec koncertu artyści wraz z 37 tysiącami zgromadzonych na PGE Narodowym gości wykonali Mazurek Dąbrowskiego.
Koncert dla Niepodległej na PGE Narodowym był unikalnym wydarzeniem również pod względem medialnym. Transmisje z koncertu pokazały trzy największe stacje telewizyjne: TVP, Polsat i TVN. Koncertu mogli wysłuchać także słuchacze Programu 1 Polskiego Radia. Koncert przed telewizorami i odbiornikami radiowymi zgromadził milionową publiczność.
Tak Polacy mieszkali przed wojną. Zobacz 10 najbardziej zask...