KKP wreszcie wygrywa! Główka kapitan pracuje! [zdjęcia]

Dariusz Bloch, Facebook/KKP Rem Marco Bydgoszcz
Aż do 10. kolejki ekstraligi kobiet musieli czekać kibice KKP Rem Marco Bydgoszcz na pierwszą wygraną dziewczyn ze Słowiańskiej.

Przed wyjazdem do drugiego beniaminka, Rolnika B. Głogówek, podopieczne Adama Górala miały na koncie zaledwie punkt.

Bydgoszczanki w 9. kolejce zremisowały u siebie 1:1 z AZS PWSZ Wałbrzych i strzeliły do tej pory tylko dwa gole (oba Zofia Giętkowska).

W Głogówku w roli egzekutora wystąpiła kapitan Agata Stępień, trafiając dwukrotnie do siatki po strzałach głową.

Najpierw w 35 minucie asystowała jej Zofia Giętkowska, w 50 minucie kapitan KKP wykorzystała dośrodkowaniu z rzutu rożnego Martyny Boguszyńskiej.

KKP kończyło mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Julii Karplyuk (90+3).

Rolnik B. Głogówek - KKP Rem Marco Bydgoszcz 0:2 (0:1): Agata Stępień (35-głową, 50-głową), CzK: Julia Karplyuk (2 żółta kartka, 90+3, KKP).

Po tej kolejce bydgoski zespół ma 2 pkt straty do bezpiecznych "nad kreską" AZS Wrocław i Mitechu Żywiec (po 6 pkt).