
Natalia Czerwonka
„Gratulujemy kolejnej kadencji” - głosi treść postu okraszonego wizerunkiem Roberta Raczyńskiego na oficjalnym profilu na Facebooku klubu piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin. W przeciwieństwie do klubu piłkarskiego o takiej samej nazwie, którego budżet w głównej mierze jest oparty na pieniądzach pochodzących z KGHM, sekcja szczypiorniaka w Lubinie w ostatnich latach była mocno wspierana finansowo przez władze miasta.
Nie może zatem dziwić obecność przedstawicieli MKS-u na listach KWW Roberta Raczyńskiego. Do rady powiatu lubińskiego kandydowała Natalia Czerwonka, czyli srebrna medalistka zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi w łyżwiarstwie szybkim. - Uczestnictwo w najbardziej prestiżowych imprezach sportowych na świecie i wymiana doświadczeń z innymi sportowcami zaowocowały wieloma ciekawymi pomysłami oraz dały mi chęć i energię, aby tworzyć jak najlepsze warunki do uprawiania sportu dla mieszkańców naszego regionu - napisała łyżwiarka w swoim oświadczeniu. Swoich pomysłów na razie nie będzie mogła wprowadzać w życie, ponieważ otrzymała zbyt mało głosów, by wejść w skład rady powiatu.
Czerwonka zasiądzie jednak w radzie miejskiej. Nie Natalia, lecz... Zbigniew. Zdjęcia obojga znalazły się obok siebie w biuletynie KWW Roberta Raczyńskiego, który trafił do skrzynek pocztowych mieszkańców Lubina. Olimpijka wyjaśniła jednak, że między nią a nowym radnym nie ma żadnego pokrewieństwa.

Bożena Karkut
Do rady powiatu nie dostała się również Bożena Karkut, która z sukcesami od 2000 roku prowadzi kobiecy zespół piłkarek ręcznych Zagłębia.

Michał Stankiewicz
Z kolei po zakończeniu kampanii wyborczej na grze w męskiej drużynie „Miedziowych” może skupić się obrotowy Michał Stankiewicz.