- Nowe prawo sprawiło, że niewyprowadzanie psa na spacer stało się nielegalne - informuje brytyjski Daily Mail. Jak to możliwe? Wprowadzone przepisy wyraźnie wskazują, że zwierzęta odczuwają emocje, takie jak ból, cierpienie, czy radość. W związku z tym, państwo musi zadbać, by przysługiwały im określone prawa.
Czytaj także: Ponad 2 tysiące złotych kary za zamykanie psa na balkonie. Kiedy takie przepisy wejdą do Polski?
W myśl nowych przepisów, pies ma prawo do co najmniej jednego spaceru w ciągu dnia. Jeśli zwierzę było w zamknięciu w ciągu dnia, musi zostać wyprowadzone w ciągu dwóch godzin od powrotu właściciela. Wyjątkiem są sytuacje, w których pies przebywa na podwórku i ma możliwość swobodnego poruszania się, wybiegania. Obowiązek wyprowadzania nie spoczywa także na właścicielach, których zwierzę musi pozostać w domu dla swojego własnego dobra (np. dochodzi do siebie po zabiegu medycznym).
TOP 10 najpopularniejszych imion dla kotów w Polsce! Zobacz,...
Na właścicieli, którzy nie będą przestrzegać nowych przepisów nałożone zostaną wysokie kary, które wyniosą nawet 4 tysiące dolarów australijskich. W przeliczeniu na złotówki to ok. 10 tys. zł. Podobna kara spotka te osoby, które nie zapewnią zwierzęciu właściwego wyżywienia, wody oraz odpowiedniego schronienia (np. ochrony przed deszczem, jeśli pies przebywa na dworze).
Surowe przepisy mają wejść w życie już od marca 2020 roku. Czy podobne prawo powinno zostać ustanowione w Polsce? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!
Zobacz także wideo: "Za takie bestialstwo idzie się do więzienia". Sąd skazał oskarżonego o bestialskie pobicie psa Fijo
źródło: TVN24/x-news
