
Nów Księżyca (kwadra liścia) 15-21 września
W tej oraz następnej fazie można posiać nasiona kwiatów, które przezimują w gruncie i wyrosną w następnym sezonie. To m.in. kosmosy, nagietki, a także lawenda (jej nasiona muszą się przechłodzić, dlatego dobrze jest posiać je jesienią).

Nów Księżyca (kwadra liścia) 15-21 września
Jeśli chcemy założyć trawnik, to jest idealny czas na wysiew trawy. Pamiętajmy jednak, że wcześniej trzeba przygotować ziemię (oczyścić, przekopać, nawieźć).

I kwadra Księżyca (faza owocu) 22-28 września
Faza owocu jest optymalna do ich zbiorów. Pamiętajmy przy tym, że botanicznie owocami jest wiele warzyw, takich jak cukinie, pomidory, papryka, ogórki, fasola itp. (mówiąc w uproszczeniu – wszystkie te, które mają nasiona). To też idealny czas na robienie zapraw.

I kwadra Księżyca (faza owocu) 22-28 września
Ta kwadra Księżyca sprzyja także sadzeniu drzew i krzewów. We wrześniu sadzimy przede wszystkim iglaki oraz tez drzewa i krzewy liściaste, mają liście przez cały rok. Ponieważ one zimą niemal normalnie funkcjonują (w przeciwieństwie do tych, które liście zrzucają), muszą mieć czas, żeby dobrze ukorzenić się przed nią.