Judyta Lasota - kobieta o silnej lewej ręce

Bartłomiej Turek
W IV otwartych mistrzostwach Warszawy w armwrestlingu wzięło udział sześciu zawodników i jedna zawodniczka bydgoskiego klubu „Złoty Niedźwiedź”.

<!** Image 2 align=right alt="Image 36587" sub="Na zdjęciu medaliści z Bydgoszczy – od lewej Andrzej Skóra, Maciej Stelmaszyk i Łukasz Bewicz">Największy sukces odniósł Maciej Stelmaszyk, który w kategorii do 75 kg zwyciężył zarówno na prawą jak i na lewą rękę. Było to zaskoczenie dla samego zawodnika, gdyż w tegorocznych zawodach pewnie wygrywał walki z przeciwnikami, których wyższość musiał uznać przed rokiem.

W warszawskiej imprezie również Andrzej Skóra zanotował świetny występ. Ten 41-letni armwrestler z Bydgoszczy zdobył dwa brązowe krążki w kat. do 85 kg na obie ręce oraz złoty w kategorii masters open.

Trzecim medalistą ku uciesze całej ekipy „Złotego Niedźwiedzia” został Łukasz Bewicz, który do tej pory na niemal każdych zawodach ocierał się o podium. Tym razem 17-latek wywalczył brązowy medal w rywalizacji juniorów na prawą rękę w kat. do 70 kg. W tej samej kategorii wagowej na lewą rękę Bewicz zajął 4. miejsce.

<!** reklama left>Udanie zaprezentowali się także pozostali reprezentanci bydgoskiego klubu. Judyta Lasota zajęła 4. miejsce na lewą rękę w kat. do 60 kg, przegrywając walkę o 3. miejsce przez faule. Artur Sosiński w kat. do 70 kg wywalczył 5. miejsce na prawą, a 6. na lewą rękę. W tej samej kategorii wagowej Piotr Szymański uplasował się na 8. pozycji na prawą i 10. na lewą rękę. Z kolei Jacek Grzenkowicz (kat. do 90 kg) zajął 6. miejsce na prawą i 7. na lewą rękę.

Sukcesy Stelmaszyka i Skóry są dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Manchesterze. Zorganizowanie wyjazdu do Anglii na pewno ułatwiło znalezienie sponsora. Dwóch najbardziej utytułowanych zawodników bydgoskiego klubu postanowiła wesprzeć firma Jan Kowalski Group.