W sobotę w hali „Łuczniczka” w Bydgoszczy odbędą się międzynarodowe mistrzostwa Polski Federacji Sportowej „Gwardia” w judo.
<!** Image 2 align=right alt="Image 93880" sub="Fragment pojedynku jednej z najlepszych w historii judoczek PTS „Gwardia”, byłej reprezentantki Polski, Magdaleny Braun (z lewej) Fot. Archiwum">Walki o medale rozgrywane będą w ramach jubileuszu bydgoskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego. Na matach ujrzymy juniorki i juniorów młodszych.
15 lat temu z inicjatywy kilku bydgoskich działaczy judo powstał PTS „Gwardia”. Począwszy od 1993 roku zawodniczki tego klubu odnosiły sukcesy na krajowych arenach powracając z mistrzostw Polski juniorek i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z medalami.
Największe osiągnięcia stały się udziałem Magdaleny Braun, która wielokrotnie stawała na podium MP, a także reprezentowała nasz kraj w MME.
- W tych latach mieliśmy świetną grupę dziewcząt. Atmosfera w klubie była znakomita, a judoczki z chęcią przychodziły na treningi - wspomina jeden z założycieli PTS „Gwardia” szkoleniowiec, jednocześnie arbiter, Grzegorz Dubicki.
<!** reklama>W najbliższą sobotę w Bydgoszczy (ul. Toruńska 59) startować będą judocy nie tylko z Polski, ale również z Białorusi, Litwy, Niemiec, Czech, Estonii i Francji. Do czołowych zawodników bydgoskiego jubilata trenerzy zaliczają: Monikę Augustowską, Kamila Świątka, Damiana Marunowskiego oraz Adriana Tempskiego.
- Musieliśmy ograniczyć listę uczestników, ponieważ turniej by nam się rozrósł - mówi Jerzy Archacki, prezes PTS „Gwardia”. Impreza organizowana jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Urzędu Miasta w Bydgoszczy i sponsorów.
Fakty
Program zawodów
- Sobota, 30.08. Godz. 11.00 - walki eliminacyjne, godz. 17.00 - uroczyste otwarcie, godz. 17.30 - finały.
- Wstęp bezpłatny.