
W Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW w Bydgoszczy można obejrzeć wspaniałą wystawę, która powstała z okazji jubileuszu 25-lecia muzeum.

Na wystawie jubileuszowej prezentowanych jest blisko pół tysiąca eksponatów, w tym dzieła sztuki, zabytki techniki, militaria, wyposażenie polskich placówek dyplomatycznych oraz archiwalia.

W tym roku w czerwcu muzeum przy ul. R. Berwińskiego 4, działające w ramach Wydziału Historycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, świętowało jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji powstała właśnie ta niesamowita wystawa. "Trzy razy naj! Najpiękniejsze, najcenniejsze, najciekawsze" - tak promują ją organizatorzy.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10-16. Wstęp jest wolny, ale grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze zapisy.