Jest trzeci medal Polaków na MŚ w Bydgoszczy! Srebro i rekord Polski Ewy Swobody!

Radość Ewy Swobody na stadionie Zawiszy. Fot. Filip Kowalkowski
W czwartkowy wieczór sprinterka Ewa Swoboda zdobyła trzeci medal dla Polski podczas trwających w Bydgoszczy mistrzostw świata juniorów. W finale biegu na 100 metrów pobiegła w czasie 11.12 (rekord Polski) i zdobyła srebrny medal.

- Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie – powiedziała przed kamerami TVP Sport. - Srebro też jest fajne! W piątek sztafety, trzymajcie kciuki!

Wcześniej złote krążki zawisły na szyjach kulomioty Konrada Bukowieckiego i oszczepniczki Klaudii Maruszewskiej.

Ewa Swoboda dwukrotnie biła w czwartek na stadionie Zawiszy rekord Polski juniorek. W półfinale osiągnęła 11.17.

Dwa lata temu w amerykańskim Eugene Ewa Swoboda była piąta.

„Setkę” juniorek na Zawiszy wygrała Amerykanka Candace Hill, która wynikiem 11.07 ustanowiła nowy rekord mistrzostw świata juniorek. Na trzecim miejscu przybiegła zawodniczka Trynidad Tobago, Khalifa St Fort (11.18).