Jak strzela dzielnicowy - zawody w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

wom
Wojewódzkie eliminacje dzielnicowy rokudzielnicowy roku, strzelnica
Wojewódzkie eliminacje dzielnicowy rokudzielnicowy roku, strzelnica Filip Kowalkowski
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbywają się eliminacje wojewódzkie do IX Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku". Byliśmy na strzelnicy!

Oprócz strzelania na strzelnicy przy ul. Poniatowskiego w Bydgoszczy, dzielnicowi z całego województwa musieli przejść sprawdzian teoretyczny z wiedzy zawodowej oraz pokazać, jak przyjmują interesanta.

Zobacz galerię: Wojewódzkie eliminacje do zawodów "Dzielnicowy Roku"

W zawodach uczestniczyło 38 dzielnicowych z 19 komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko–pomorskiego, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji powiatowych w czerwcu tego roku.

Zwycięzcą finału wojewódzkiego został i tytuł najlepszego dzielnicowego woj. kujawsko-pomorskiego otrzymał: mł. asp. Rafał Przybysz z KPP w Radziejowie; miejsce drugie zajął st. asp. Paweł Kortz z KMP w Toruniu; na trzecim miejscu uplasował się
mł. asp. Karol Górny z KPP w Mogilnie.

Dzielnicowi, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach otrzymali nagrody ufundowane przez Kujawsko-Pomorską Grupę Wojewódzką Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA: mł. asp. Karol Górny z KPP w Mogilnie- zwycięzca testu wiedzy policyjnej; st. asp. Jacek Podgórski z KPP w Tucholi - zwycięzca konkurencji strzelanie; asp. Emilian Banaszak z KPP w Mogilnie - zwycięzca konkurencji symulacja przyjęcia interesanta.

W zawodach prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Puchary za zwycięstwo w tej klasyfikacji otrzymały: 1. KPP w Mogilnie, 2 - KMP w Toruniu, 3 - KPP w Radziejowie.

W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 18-21 października 2016 r. w Szkole Policji w Katowicach, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy będą reprezentowali dzielnicowi, którzy indywidualnie w eliminacjach wojewódzkich zajęli pierwsze i drugie miejsce - a zatem mł.asp. Rafał Przybysz z KPP w Radziejowie i st. asp. Paweł Kortz z KPP w Toruniu.