
W sobotę i niedzielę (19-20 lutego) w Bydgoszczy zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń

Zawody wspinaczkowe „Best of Spider V" w Centrum Wspinaczkowym Spider, ul. Świecka 8. Zawody w kategorii bouldering (bez asekuracji liną). Będzie to świetna okazja do kibicowania wpinaczom i obserwowania ich umiejętności.
W sobotę dorośli i młodzież powyżej 16 lat: 9.00-16.30 eliminacje, 18.30-21.00 finały, 21.00 afterparty.
W niedzielę dzieci i młodzież od 9 do 16 lat: 10.00-12.30 kategoria KRASNALE do 9 lat, 12.30-15.00 kategoria DZIECI i MŁODZICY 10-13 lat, 15.00-17.30 kategoria STARSZYZNA 14-16 lat.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Sobotnie spacery po Bydgoszczy: "Spacerem przez Śródmieście" - zbiórka o godz. 11.00 na Moście Sulimy Kamińskiego, zakończenie spaceru przy pomniku Łuczniczki. Po drodze ul. Focha, Gdańska, Plac Wolności, ul. Gimnazjalna i Libelta. "Szyprowie bydgoscy, czyli jak żyło się wodniakom nad Brdą" - zbiórka o godz. 12.00 obok makiety średniowiecznej Bydgoszczy w amfiteatrze przy ul. Mostowej, zakończenie w okolicach Jazu Farnego przy Katedrze. Po drodze będzie można poznać historię Rybiego Rynku, Kanału Bydgoskiego, Spichrzy Bydgoskich, Barki Lemara, Pałacyku Lloyda. "Od małego miasteczka do Małego Berlina" - zbiórka o godz. 13.00 na tarasie przy kominie Młynów Rothera, zakończenie spaceru w Parku Kazimierza Wielkiego. W programie: Wyspa Młyńska, Śluza Miejska, ul. Dworcowa i Gdańska, Plac Wolności, Fontanna „Potop”. "Śladem Święcickiego" - zbiórka o godz. 14.00 przy pomniku Leona Barciszewskiego na Wełnianym Rynku, zakończenie przy jednej z posiadłości, należących dawniej do Józefa Święcickiego (w obrębie Centrum). Uczestnicy dowiedzą się, co Józef Święcicki zrobił dla Bydgoszczy i co po sobie zostawił.
Koszt udziału w spacerach to 5 zł. Organizatorem jest Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna „ByLOT https://bylot.pl/

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Niedzielne spacery po Bydgoszczy: "Bydgoszcz nad wodą" - zbiórka o godz. 11.00 na Placu Teatralnym przy starej fontannie, spacer zakończy się przy Śluzie Trapezowej. Trasa będzie wiodła Nabrzeżem Narutowicza w kierunku Starego Portu. Następnie przejście przez Most Staromiejski w kierunku katedry. Podczas spaceru będzie okazja podziwiać obiekty Wenecji Bydgoskiej. "Bydgoszcz na starej fotografii" - zbiórka o godz. 12.00 na Starym Rynku przy fontannie „Dzieci bawiące się z Gęsią” przez biblioteką. Zakończenie spaceru przy Pomniku Kazimierza Wielkiego. Ze Starego Rynku uczestnicy udadzą się na Plac Teatralny, Rybi Rynek, zobaczą Barkę Lemara, Spichrze, Pałacyk Lloyda Bydgoskiego, Pocztę Główną. Przejdą ul. Podwale i Krętą do ul. Długiej. Po drodze zatrzymają się obok Introligatorni, a następnie udadzą się w kierunku murów miejskich i fosy. "W poszukiwaniu historii, detali i ich symboliki" - zbiórka o godz. 12.30 przy tablicy Teatru Miejskiego na Placu Teatralnym, zakończenie spaceru w Parku Kazimierza Wielkiego przy fontannie Potop. Po obejrzeniu kamienic stojących na wschodniej pierzei placu oraz przy ul. Focha uczestnicy przejdą ul. Gdańską do Placu Wolności, a następnie przez park Kazimierza Wielkiego pod fontannę Potop. "Dzieje średniowiecznej Bydgoszczy" - zbiórka o godz. 14.00 przy Pomniku Kazimierza Wielkiego przy ul. Trybunalskiej, zakończenie spaceru przy makiecie Bydgoszczy przy ul. Mostowej. Spacer wzdłuż ul. Pod Blankami do pozostałości murów miejskich i Bramy Poznańskiej. Przewodnik opowie m.in. o bydgoskim skarbie, Mona Lizie i dzwonie honoru, a także o jednym z najstarszych pomników św. Jana Nepomucena.
Koszt udziału w spacerach to 5 zł. Organizatorem jest Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna „ByLOT https://bylot.pl/