Czym można było się wówczas chwalić? Przede wszystkim rozwojem przemysłu, bo Bydgoszcz należała wówczas do najbardziej pod tym względem rozwiniętych miast odradzającej się Polski. Dlatego w "Tygodniku Ilustrowanym", należącym do najbardziej poczytnych pism II RP przez szereg numerów prezentowano Bydgoszcz i jej gospodarcze sukcesy (oczywiście, była to zawoalowana reklama opłacana ze środków bydgoskiego magistratu).
W naszej galerii prezentujemy, jak reklamowano wówczas znane już w całym regionie bydgoskie przedsiębiorstwa prowadzone przez Bronisława Kentzera (hurtownia towarów tzw. kolonialnych i palarnia kawy) i Antoniego Weynerowskiego (obuwie firmy "Leo"). Wszystkie zdjęcia pochodzą z "Tygodnika Ilustrowanego".''
Historia Bydgoszczy na zdjęciach. Zobacz również te galerie:
- Nyski, Syrenki, Fiaty, Ople Kadett... Zobacz, jakie samochody można było spotkać na bydgoskich ulicach i podwórkach 30 lat temu. Przedstawiamy archiwalne zdjęcia.
Nyski, Syrenki, Fiaty, Ople Kadett. Takie auta jeździły po u...
- Dawna Bydgoszcz w zimowej szacie. Zobacz archiwalne zdjęcia ze śniegiem w tle. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu obfite opady śniegu i siarczysty mróz nikogo nie dziwiły. Dziś ulepienie bałwana nie jest już tak prostym zadaniem. Zobacz, jak dawniej wyglądała Bydgoszcz otulona śniegiem!
- Tak odradzało się życie codzienne w Bydgoszczy po II wojnie światowej w Bydgoszczy. Z pierwszych lat po II wojnie zachowało się niewiele zdjęć. W naszej galerii prezentujemy wybrane fotografie obrazujące życie codzienne w Bydgoszczy z lat 40. ub. wieku.
- Dziś Fordon to tylko dzielnica Bydgoszczy, zmieniona w ostatnich dziesiątkach lat nie do poznania przez rozbudowę i zmianę charakteru osady - z samodzielnego satelickiego miasteczka w "sypialnię" Bydgoszczy.
