IV liga: Lider Włocławek - Zawisza Bydgoszcz [zdjęcia z meczu]

Zawisza (niebiesko-czarne stroje) wygrał z Liderem bardzo ważny mecz
Zawisza (niebiesko-czarne stroje) wygrał z Liderem bardzo ważny mecz Wojciech Alabrudziński
W meczu 17. kolejki IV ligi Lider Włocławek przegrał z Zawiszą Bydgoszcz 1:2. Tym samym niebiesko-czarni umocnili się na prowadzeniu w rozgrywkach.

LIDER - ZAWISZA 1:2 (0:1)
Bramki: Dominik Głowiński (59 - karny) - Kamil Żylski (86 - karny), Tomasz Żyliński (89).
LIDER: Humerski - Miśkowiec, Winkler, Stolarczyk, Głowiński - Perek, Puchalski - Brodecki, Jarzębski, Ziółkowski - Krupa (71. Sitarz).
ZAWISZA: Michał Oczkowski - Zniszczoł, Stoppel, Orlicki, Mateusz Oczkowski - Witucki (57. Deresiewicz), Mielcarek - Brzeziński (72. Prejs), Jaskólski, Żyliński - Żylski.

To był hit jesieni w regionie. Drugi zespół w tabeli podejmował prowadzącego Zawiszę. Różnica między zespołami wynosiła tylko 2 punkty. To zwiastowało duże emocje.

Niestety, w pierwszej połowie, po początkowych fragmentach z boiskach wiało nudą. Mało było płynnych akcji i spięć pod bramkami. Nic dziwnego, że nie padły żadne gole.

Zobaczcie naszą relację z meczu Lider - Zawisza

Dopiero po przerwie były emocje. Klarowniejsze okazje stwarzali sobie włocławianie po stałych fragmentach gry. I to oni otworzyli wynik kiedy celnym strzałem z rzutu karnego popisał się Dominik Głowiński. Lider utrzymywał prowadzenie prawie do końca. Jednak najpierw z karnego wyrównał Kamil Żylski, a kilkadziesiąt sekund później zwycięstwo niebiesko-czarnym zapewnił Tomasz Żyliński, który wykończył zespołową kontrę.

Tym sam Zawisza powiększył przewagę nad najgroźniejszym rywalem.