Iga Świątek rozbiła rywalkę! Polka awansował do trzeciej rundy Rolanda Garrosa

Wojciech Wrona
CHRISTOPHE ARCHAMBAULT/AFP/East News
TENIS. Iga Świątek nie dała najmniejszych szans Szwedce Rebecce Peterson wygrywając 6:1, 6:1 w nie wiele ponad godzinę. Tym samym Polka awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa.

Podczas tegorocznej edycji Rolanda Garrosa Świątek broni swojego pierwszego wielkoszlemowego tytułu. Polka pokonała w pierwszej rundzie Słowenkę Kaję Juvan 6:0, 7:5.

Czwartkowe starcie Świątek z Peterson było pierwszym między paniami. Szwedka zajmuje 60. miejsce w rankingu WTA i do tej pory wyróżniła się zwycięstwem nad Venus Williams w swojej karierze.

Świątek potrzebowała zaledwie 12 minut, żeby wyjść na prowadzenie 3:0, dzięki dwóm przełamaniom. Do końca seta Polka wygrała jeszcze dwa razy serwis rywalki i raz oddała swój. Drugi set wyglądał jak klon pierwszego - Polka dominowała i przegrała tylko jednego gema, wygrywając ostatecznie 2:0 (6:1, 6:1).

W III rundzie rywalką Igi Świątek będzie Estonka Anett Kontaveit (31. WTA), która pewnie pokonała Francuzkę Kristinę Mladenović (61. WTA) 6:2, 6:0.