Holender poprowadzi Wisłę

Sławomir Pawenta
Polonia Warszawa jest jedynym zespołem, który wygrał wszystkie mecze w piłkarskiej ekstraklasie. Tym razem „Czarne Koszule” pokonały Zagłębie Lubin 2:1 (0:1).

Ozdobą spotkania była bramka Mateusza Bartczaka. Pomocnik „Miedziowych” w 25. minucie pokonał strzałem z 35 metrów Sebastiana Przyrowskiego. Do przerwy lepsi byli goście. Jednak po zmianie stron zwycięstwo Polonii zapewnili piłkarze sprowadzeni w przerwie letniej. Najpierw do remisu doprowadził Artur Sobiech (52. min), a później drugą bramkę strzelił Euzebiusz Smolarek (73. min).

Niewiele sytuacji

- Pierwsza połowa była dla nas całkiem udana - powiedział strzelec gola dla Zagłębia. - Chcieliśmy zagrać o punkt, może pokusić się o trzy. Nie można cały czas się bronić, trzeba też stwarzać zagrożenie i próbować strzelać. Takie bramki, jak moja, zdarzają się bardzo rzadko, a wypracowanych sytuacji w meczu mieliśmy niewiele.

<!** reklama>Po trzech kolejkach na drugim miejscu plasuje się Jagiellonia Białystok. W miniony weekend podopieczni Michała Probierza pokonali na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:1 (1:1). Prowadzenie w meczu objęli gospodarze. W 25. minucie Grzegorza Sandomierskiego pokonał Paweł Nowak. Jednak tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Tomasz Kupisz.

W drugiej połowie gra toczyła się w ciężkich warunkach. Padający deszcz spowodował, że nawierzchnia nasiąknęła wodą. Lepiej w takich warunkach radzili sobie gracze z Podlasia. Decydującego gola w 82. minucie zdobył Andrius Skerla.

Nowy trener w Krakowie

Wisła Kraków w sobotę pokonała na wyjeździe Widzew Łódź 1:0 (1:0). „Białą Gwiazdę” poprowadził Tomasz Kulawik. Jednak od poniedziałku krakowską jedenastkę przejmie holenderski szkoleniowiec Robert Maaskant.

- Trener do piątku prowadził zespół rodzimej Eredivisie NAC Breda - przeczytaliśmy w informacji prasowej . - Szkoleniowiec z Wisłą podpisał dwuletnią umowę. Maaskant zostanie zaprezentowany w poniedziałek o godzinie 12. Tego samego dnia poprowadzi pierwszy trening z drużyną.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zanotowali piłkarze mistrza Polski. Lech Poznań pokonał na własnym stadionie 5:0 (1:0) Cracovię. „Kolejorz” po tej wygranej awansował na piątą lokatę. Natomiast „Pasy” zamykają ligową tabelę z trzema porażkami na koncie.

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Legii Warszawa. Podopieczni Macieja Skorży pokonali na wyjeździe Śląsk Wrocław 1:0 (0:0). Decydującego gola strzelił w 80. min Maciej Rybus.

Dobrą formę na początku sezonu prezentują gracze GKS-u Bełchatów. Podopieczni Macieja Bartoszka, byłego trenera m. in. Unii Janikowo i Zdroju Ciechocinek, wygrali 3:2 z Ruchem Chorzów. Jednak zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Bełchatowianie do przerwy, po trafieniach Marcina Żewłakowa i Tomasza Wróbla, prowadzili 2:0.

Po zmianie stron do głosu doszli „Niebiescy”. Najpierw w 52. min kontaktowego gola strzelił Sebastian Olszar. Pół godziny później, po golu Macieja Jankowskiego, był remis 2:2. Wynik spotkania ustalił trzy minuty później Grzegorz Kuświk.(wisła.kraków.pl, zaglebie-lubin.pl)