HME masters. Sześć medali torunianina Henryka Wierzchowskiego

JP
Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu
Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu Archiwum
Torunianin Henryk Wierzchowski w kategorii 90 lat zdobył już sześć medali Halowych Mistrzostw Europy w Arenie Toruń i ma ochotę na więcej.

Torunianin Henryk Wierzchowski (M90) w czwartym dniu Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters, jakie odbywają się w Arena Toruń, po raz drugi wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego. Zdobył złoty medal w biegu na 60 m. Natomiast w przedpołudniowej sesji uplasował się na drugim miejscu w rzucie dyskiem. W sumie zdobył już sześć medali i zapowiedział, że w piątek będzie walczył o kolejny krążek w biegu na 200 m.

Po czterech dniach rywalizacji w klasyfikacji medalowej liderem nadal jest Polska. Ma na swoim koncie 134 medale (58 złotych, 40 srebrnych i 36 brązowych). Na drugim miejscu utrzymuje się reprezentacja Niemiec. Ma w dorobku 140 medali (50 złotych, 49 srebrnych i 41 brązowych).

W środę do grona złotych medalistów dołączyła olimpijka i wicemistrzyni Europy z 1973 roku Ludwika Chewińska (K75) . W swojej konkurencji, pchnięcia kulą, zajęła pierwsze miejsce. Przypomnijmy, że 48 lat temu w Bydgoszczy uzyskała wynik 19,58m, który pozostaje najstarszym rekordem Polski.

W czwartek od godz. 9 trwać będzie m.in. rywalizacja w pięcioboju, w skoku o tyczce, skoku w dal, trójskoku, a od godz. 15 odbędą się finały biegów na 800m. Natomiast na stadionie zaplanowano rzuty dyskiem, oszczepem i młotem.