Piotr Rutkowski
Aleksander Balcerowski to środkowy reprezentacji Polski i CB Gran Canarii
Aleksander Balcerowski to środkowy reprezentacji Polski i CB Gran Canarii IMAGO/kolbert-press/Marc Niemeyer/Imago Sport and News/East News
Aleksander Balcerowski miał stuprocentową skuteczność rzutów za dwa punkty, a wykonał cztery, w sumie zdobył 11 punktów, a jego ekipa CB Gran Canaria pokonała Coviran Granada 94:76 w meczu 5. kolejki hiszpańskiej ligi koszykarzy. Zespół z Wysp Kanaryjskich ma bilans 4-1.

21-letni środkowy spędził na parkiecie 19 minut i oprócz rzutów za dwa punkty wykorzystał trzy z sześciu wolnych, miał także cztery zbiórki i dwa bloki oraz dwie straty.

Jego kolega z klubu i drużyny narodowej, 35-letni A.J. Slaughter, znakomicie spisujący się w ostatnich spotkaniach (m.in. 25 pkt), tym razem zakończył mecz z dorobkiem trzech punktów, miał też trzy asysty oraz jedną zbiórkę, przechwyt i stratę. Najskuteczniejszym w zespole CB był Amerykanin Nikolas Brussino - 18 pkt. W innym spotkaniu 5. kolejki ekipa Casademont Saragossa, z Marcelem Ponitką w składzie, doznała piątej porażki, przegrywając na własnym parkiecie z Carplus Fuenlabrada 79:82. Polak w 17 minut zdobył sześć punktów, miał trzy zbiórki, trzy asysty oraz dwie straty.(PAP)