
1865
Wigilia Bożego Narodzenia wydaje się kiepskim momentem na sformowanie grupy, której głównym celem jest szerzenie nienawiści. Jednak to właśnie w Wigilię 1865 roku w miejscowości Pulaski w stanie Tennessee grupa byłych żołnierzy Konfederacji utworzyła organizację znaną jako Ku Klux Klan. Jej zadaniem miało być powstrzymanie Afroamerykanów przed uzyskaniem równych praw i kontynuacja segregacji rasowej. Grupa do dzisiaj ma członków na terenie całych Stanów Zjednoczonych, ale także za granicą.

1914
Jedną z najbardziej niezwykłych świątecznych wydarzeń było zawieszenie broni, do jakiego doszło pośród rzezi i horroru okopów pierwszej wojny światowej. Przez kilka bożonarodzeniowych dni w grudniu 1914 niemieccy, angielscy i francuscy żołnierze składali sobie życzenia, pili sznapsy, palili wspólnie fajki i rozgrywali mecze piłki nożnej w tzw. ziemi niczyjej. Niestety do świątecznego zawieszenia wojny doszło tylko raz na przestrzeni obu wojen światowych.

1962
W Boże Narodzenie 1962 roku w kinach pojawia się ekranizacja powieści „Zabić drozda” z Gregorym Peckiem w roli głównej. Boże Narodzenie to szczęśliwy dzień dla premier kinowych. To właśnie wtedy na kinowych ekranach pojawiły się takie hity jak „Złap mnie, jeśli potrafisz”, „Nędznicy”, „Żądło” oraz „Ojciec chrzestny III”.

1979
Zanim Stany Zjednoczone zagrzebały się w Afganistanie (a była to najdłuższa amerykańska kampania wojenna), w wojnę w tym kraju zaangażowany był Związek Radziecki. 24 i 25 grudnia 1979 roku siły ZSRR rozpoczęły lokowanie sprzętu i personelu w Afganistanie. Rosjanie i ich sojusznicy wybrali tą datę słusznie zakładając, że reszta świata będzie zajęta obchodami Bożego Narodzenia, co znacznie opóźni reakcje dyplomatyczne.