Hancock mistrzem, Kasprzak wicemistrzem świata! O brązowym medalu decydował baraż! [ZDJĘCIA]

Redakcja
Sławomir Kowalski
Krzysztof Kasprzak wygrał Grand Prix Polski w Toruniu, ostatnią rundę indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu.

Drugi w finale był Andreas Jonsson, a trzeci Jarosław Hampel. Nicki Pedersen został wykluczony za spowodowanie upadku "Kaspera". W półfinale odpadł Adrian Miedziński; dziewiąty był Maciej Janowski.

Tytuł mistrzowski wywalczył Amerykanin Greg Hancock. Srebro dla Kasprzaka, brąz dla Pedersena. Ten ostatni pokonał w wyścigu dodatkowym Taia Woffindena (obaj mieli po 121 pkt).

Miejsce w czołowej ósemce, które daje prawo jazdy w GP w przyszłym sezonie zapewnił sobie Hampel. W sezonie 2015, oprócz Kasprzaka i Hampela, zobaczymy też Macieja Janowskiego (awansował z eliminacji).