
TOP najpiękniejszych zdjęć Grażyny Szapołowskiej
Zmysłowy głos, kobiecość, którą wyraża każdym, nawet najmniejszym gestem, fascynowały polskich reżyserów. Taka jest Grażyna Szapołowska (na fot. z matką Eryka Stępniewskiego). Jej portrety zachwycają, czego dowodem są liczne komentarze w internecie. Wiosną 2025 roku aktorka - "Bogini", jak wielu o niej mówi, wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami". Oto TOP najpiękniejszych zdjęć Grażyny Szapołowskiej - zobaczcie w galerii >>>

Oto najpiękniejsze TOP zdjęcia Grażyny Szapołowskiej - zobaczcie w galerii
Nie sposób przejść obok tej aktorki obojętnie. Jej portrety zachwycają, czego dowodem są liczne komentarze w internecie:
"Bogini"
"Kwintesencja kobiecości"
"Szapolowska jest tylko jedna...",
"diva Szapołowska!"
"Graża jest boska!!"
"Pani Grażyna to klasa :-)"
Zmysłowy głos, kobiecość, którą wyraża każdym, nawet najmniejszym gestem, fascynowały polskich reżyserów. Taka jest Grażyna Szapołowska. Jej portrety zachwycają, czego dowodem są liczne komentarze w internecie. Wiosną 2025 roku aktorka - "Bogini", jak wielu o niej mówi, wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami". Oto TOP najpiękniejszych zdjęć Grażyny Szapołowskiej - zobaczcie w galerii >>>

Grażyna Szapołowska to bydgoszczanka
Grażyna Szapołowska urodziła się 19 września 1953 roku w Bydgoszczy.
Przez dekady swojej kariery zdobyła uznanie widzów oraz krytyków, a jej kreacje aktorskie zapisały się na trwałe w historii polskiej kultury. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym Orła za najlepsza rolę kobiecą w filmie "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy.
Grażyna Szapołowska wychowywała się w Bydgoszczy. Jej ojciec miał łotewsko-polskie korzenie, a matka litewsko-polskie. Ma starszą o 11 lat siostrę Lidię. W wieku siedmiu lat przeprowadziła się z rodziną do Torunia, a kilka lat później jej ojciec opuścił rodzinę.
Po ukończeniu szkoły średniej wyjechała do Jeleniej Góry. W 1977 roku ukończyła Wydział Aktorski warszawskiej PWST. Już podczas studiów pojawiała się w epizodycznych rolach w serialach telewizyjnych, takich jak "Czterdziestolatek" czy "Lalka".

Kariera teatralna i filmowa Grażyny Szapołowskiej
Przełomowym momentem w jej karierze była rola w filmie "Inne spojrzenie" Márty Mészáros (1982), w którym zagrała lesbijkę Livię. Rok później wystąpiła obok Jana Nowickiego w "Wielkim Szu".
Współpracowała z najwybitniejszymi reżyserami, w tym z Krzysztofem Kieślowskim, u którego zagrała w "Bez końca" (1984) oraz "Krótkim filmie o miłości" (1988). Za rolę w tym ostatnim otrzymała Srebrnego Hugo na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago oraz nagrodę za najlepsza rolę kobiecą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Jednym z największych sukcesów Szapołowskiej była rola "Telimeny" w ekranizacji Pana Tadeusza Andrzeja Wajdy (1999).
Kreacja ta przyniosła jej Orła za najlepsza rolę kobiecą oraz piąte miejsce w plebiscycie Telekamery. Występowała także w zagranicznych produkcjach, głównie węgierskich, włoskich i rosyjskich filmach.
Wiosną 2025 roku planuje wystąpić w 16. edycji programu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".