Grand Prix Polski w Toruniu. Na Motoarene przybyli najlepsi żużlowcy świata. Złoto dla Woffindena, srebro dla Zmarzlika, a brąz dla Lindgrena.

Klasyfikacja 2. biegu półfinałowego: Iversen, Woffinden, Zmarzlik, Hancock
Tai Woffinden zapewnił sobie tytuł mistrza świata!

Klasyfikacja 1. biegu półfinałowego: Łaguta, Sajfutdinow, Lindgren, Vaculik
Lindgren zapewnił sobie brązowy medal IMŚ.

godz. 21:17 - Rundę zasadniczą z kompletem punktów wygrał Łaguta. Drugi jest Zmarzlik z dorobkiem 14 punktów. Janowski nie awansował dziś do półfinałów i stracił szansę na brązowy medal.
godz. 21:15 - Tai Woffinden wygrał swój piąty wyścig. W rundzie zasadniczej zdobył 10 puunktów, Zmarzlik ciągle ma szanse na mistrzowski tytuł.
godz. 20:45 - Nadal niepokonani są Zmarzlik i Łaguta. Polak zmniejszył stratę do Woffindena w klasyfikacji do 5 punktów!
godz. 20:41 - Woffinden w swoim czwartym starcie wywalczył jeden punkt. W sumie ma ich na razie 7.
godz. 20:20 - Niepokonani nadal są Zmarzlik i Łaguta. Woffinden został wykluczony ze swoje trzeciego startu. Przebudził się Hancock, który po "zerze" wygrał dwa swoje wyścigi.
godz. 19:57 - Druga seria startów z nami. Niepokonani są Zmarzlik, Łaguta i Woffinden. Brytyjczyk jest coraz bliżej mistrzowskiego tytułu. Niestety, tylko punkt ma na razie Janowski. Jego główni rywale w walce o brązowy medal punktują lepiej (Lindgren 4, Hancock 3).
godz. 19:35 - Zakończyła sie pierwsza seria startów. Po trzy punkty zdobyli: Zmarzlik, Doyle, Łaguta i Woffinden. Maciej Janowski w swoim biegu dojechał do mety na trzecim miejscu.

***

Toruń. Na Motoarenę zjechali najlepsi zawodnicy świata. W sobotę poznamy tegorocznego mistrza świata, bo na Motoarenie zakończy się tegoroczny cykl.

Szanse na złoto ma wciąż dwóch zawodników: Tai Woffinden i Bartosz Zmarzlik. Brytyjczyk ma nad Polakiem sporą przewagę - 10 punktów. I to właśnie on będzie głównym faworytem do mistrzowskiego tytułu. W ciemno można jednak obstawiać, że Zmarzlik łatwo się nie podda i tak długo, jak będzie miał szansę, będzie walczył.

- Przewaga Brytyjczyka jest naprawdę duża. Zmarzlik raczej nie da rady go dogonić. Po czwartej serii startów Tai będzie już pewny mistrzostwa. Podium uzupełni Maciej Janowski - przewiduje Jerzy Kanclerz, prezes Polonii Bydgoszcz.

Polacy rzeczywiście mają szansę zakończyć sezon z dwoma medalami indywidualnych mistrzostw świata. Janowski jest trzeci w klasyfikacji, ale obrona tej pozycji będzie jednak nie lada wyzwaniem - czwarty w klasyfikacji Fredrik Lindgren ma tyle samo punktów (98) co Polak. Wciąż groźny jest też Greg Hancock (93 pkt). Walka o medale zapowiada się więc emocjonująco.

Mural z T. Gollobem w Bydgoszczy. „Kolor złoty symbolizuje medale, jakie zdobywał w swojej karierze”.

Źródło:
TVN 24

Grand Prix Polski w Toruniu - transmisja. Gdzie obejrzeć

?
Początek Grand Prix w Toruniu zaplanowano na godz. 19.00. Transmisję z zawodów można śledzić na antenie Canal+.