Grała LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz. Sensacyjne porażki liderów [zdjęcia]

LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz vs AZS AWFiS Balta Gdańsk
LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz vs AZS AWFiS Balta Gdańsk Dariusz Bloch
Pingpongiści znad Brdy przegrali we własnej sali z AZS AWFiS Balta Gdańsk 1:3 w meczu 4. kolejki grupy mistrzowskiej LOTTO Superligi. Pierwszy raz w tej rundzie bydgoszczanie wystąpili w optymalnym składzie. Cóż jednak z tego, skoro liderzy zawiedli...

LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - AZS AWFiS Balta Gdańsk 1:3

Wyniki gier: Asuka Machi – Patryk Chojnowski 2:3 (11:6, 11:7, 6:11, 6:11, 5:11), Artur Grela – Piotr Malicki 3:0 (11:6, 12:10, 11:8), Wiaczesław Burow – Tomasz Tomaszuk 0:3 (11:13, 13:15, 9:11), Machi – Malicki 1:2 (11:7, 11:13, 5:11).

Gdy Asuka Machi pewnie wygrał dwa pierwsze sety inauguracyjnej gry, wydawało się, że pewnie sięgnie po wygraną. Nic bardziej mylnego. W miarę upływu czasu kontrolę nad wydarzeniami przy stole nieoczekiwanie przejmować zaczął Patryk Chojnowski. Pomagał mu Japończyk, który wiele piłek posłał w aut. Ostatecznie lider gospodarzy poległ sensacyjnie 2:3.

Gospodarze błyskawicznie odrobili straty dzięki Arturowi Greli, który bez straty seta pokonał Piotra Malickiego.

Chwilę później doszło do kolejnej sensacji. Nie można inaczej nazwać porażki Rosjanina Wiaczesława Burowa 0:3 z przeciętnym Tomaszem Tomaszukiem (były zawodnik Gwiazdy).

Była jeszcze szansa na odwrócenie losów spotkania, ale ponownie zawiódł Machi. Japończyk – choć pewnie triumfował w 1. partii – przegrał ostatecznie z Malickim 1:2.

LOTTO Zooleszcz Gwiazda, która spadła na 6. pozycję, zakończy 2. rundę rozgrywek we wtorek 30 marca domowym starciem z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki (lider tabeli). Potem odbędą się ćwierćfinały fazy play-off (3 z 6 oraz 4 z 5).