Gol i asysta Lewandowskiego - palce lizać!

Robert Lewandowski strzelił 6 gola w tej edycji Ligi Mistrzów.
Robert Lewandowski strzelił 6 gola w tej edycji Ligi Mistrzów. EASTNEWS
W środę odbyły się dwa kolejne mecze pierwszej odsłony 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zagrało trzech polskich piłkarzy: Robert Lewandowski, Piotr Zieliński i... Arkadiusz Milik.

Bayern z Arsenalem i Real z Napoli rozpoczęli swoje mecze od straty gola. 1:1 do przerwy na obu boiskach dawały jeszcze nadzieję przyjezdnym na korzystny wynik. Ale po przerwie Bawarczycy i „Królewscy” pokazali siłę ognia w ataku.

W Monachium błysnął Robert Lewandowski, który w 53 minucie wyprowadził swój zespół na 2:1 (6 gol w tej edycji LM), a trzy minuty później asystował przy trafieniu Thiago Alcantary. To zagranie do kolegi stojąc tyłem do akcji i bramki było z kategorii „stadiony świata”.

Lewandowski zszedł z boiska w 86 minucie, Piotr Zieliński (Napoli) nieco wcześniej, bo w 75 minucie.

Za to w 83 minucie we włoskiej drużynie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik. To jego pierwsze minuty w grze od chwili kontuzji w jesiennym meczu eliminacji MŚ Polska - Dania...

Środowe wyniki Ligi Mistrzów

Bayern Monachium - Arsenal Londyn 5:1 (1:1).

Bramki: Arjen Robben (11), Robert Lewandowski (53-głową), Thiago Alcantara (56-asysta Robert Lewandowski, 63), Thomas Mueller (88) - Alexis Sanchez (30-dobijając swój strzał z rzutu karnego).

Real Madryt - Napoli 3:1 (1:1).

Bramki: Karim Benzema (19), Toni Kroos (49), Casemiro (54) - Lorenzo Insigne (8).