Głównym tematem spotkania z mediami była prezentacja nowego-starego sponsora tytularnego. Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, już trzeci sezon z rzędu będzie wspierał bydgoskich pingpongistów.
- Nasza współpraca układa się wzorowo. Zarząd jest zadowolony z wyników Gwiazdy oraz sposobu, w jaki promowana jest marka LOTTO - mówił Tomasz Rega, dyrektor bydgoskiego oddziału Totalizatora Sportowego. - W tym roku nie udało się zdobyć medalu; wszystko dlatego, że rozgrywki - z powodu koronawirusa - zostały skrócone. Wierzę, że w najbliższym sezonie ta sztuka już się powiedzie - dodał.
Zbigniew Leszczyński: - Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnej sytuacji znalazła się polska gospodarka, wiele firm i przedsiębiorstw. Tym bardziej cieszę się i dziękuję Totalizatorowi Sportowemu, że będzie nadal wspierał nasz klub. Dzięki marce LOTTO udało się nam zbudować mocny skład, a przede wszystkim zatrzymać lidera.
Ten ostatni to Asuka Machi. Japończyk, który w ubiegłym sezonie debiutował w LOTTO Superlidze, uzyskał świetny bilans gier: 19 zwycięstw i tylko 3 porażki.
- Wyrobił sobie markę i miał wiele ofert. Długo z nim negocjowałem, ale ostatecznie doszliśmy do porozumienia i Asuka będzie nadal grał nad Brdą - relacjonował Leszczyński.
Silnym punktem drużyny powinien też być Wang Eugene. To Chińczyk z kanadyjskim paszportem, dwukrotny olimpijczyk (Londyn 2012 i Rio de Janeiro 2016). W przeszłości występował w Polsce w Morlinach Ostróda.
Po rocznym rozbracie, do LOTTO Zooleszcz Gwiazdy wracają: Koreańczyk Kang Dongsoo i Mateusz Ufnal. Ten ostatni będzie jednocześnie pracował jako trener dzieci i młodzieży w klubie z Miedzynia.
Zostają m.in.: Rosjanin Wiaczesław Burow (sam zaproponował obniżenie kontraktu z powodu pandemii), Artur Grela, Patryk Jendrzejewski oraz Filip Stypka. Zgłoszony jest też Zbigniew Leszczyński, ale zagra tylko w wyjątkowych sytuacjach.
W sezonie 2020/2021 w LOTTO Superlidze wystąpi 13 ekip. W 1. rundzie, która rozpocznie się 13 września i zakończy 27 listopada, zespoły rozegrają 12 spotkań, według systemu „każdy z każdym, bez rewanżu”.
- W 2021 roku podzielimy ligę na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. O tytuł zagra sześć drużyn; najpierw będzie pięć kolejek, a po nich dwie najlepsze dostaną się bezpośrednio do półfinałów. Pozostałe, czyli z miejsc 3-6, powalczą w dodatkowej rundzie o awans do strefy medalowej. Z kolei w grupie 7-13 odbędzie się sześć serii gier i na tej podstawie wyników ustalona zostanie kolejność. Do pierwszej ligi spadnie ostatni zespół – wyjaśniał Leszczyński, który jest też prezesem LOTTO Superligi.
Pierwszy mecz bydgoski zespół rozegra w niedzielę, 13 września. Tego dnia do sali przy ul. Bronikowskiego zawita AZS Rzeszów.
