GKS Katowice - BKS Visła Bydgoszcz w Plus Lidze [zdjęcia]

Dariusz Knopik
Bydgoscy siatkarze mieli problemy z powstrzymywanie ataków rywali z GKS Katowice Lucyna Nenow
W 19. kolejce Plus Ligi BKS Visła Bydgoszcz przegrał na wyjeździe z GKS Katowice. Spadek z elity coraz bliższy.

GKS Katowice - BKS Visła 3:1
Sety: 33:35, 25:16, 25:15, 25:18
GKS Katowice: R. Szymura 17, Zniszczoł 9, Firlej 4, Kwasowski 15, Nowakowski 9, Musiał 4, Watten (libero), Gregorowicz (libero) oraz Jarosz 14, Fijałek, Buchowski 1.
BKS Visła: Quiroga 9, Gałązka 6, Masny 3, Peszko 11, Woch 6, Filip 20, K. Szymura (libero), Bonisławski (libero) oraz Urbanowicz 2, Gryc 1, Siwczyk, Gil,

Bydgoszczanie w pierwszym secie prowadzili już 20:17. Przewagę wypracowali przy zagrywce Jakuba Peszki. Niestety, wtedy przytrafił się im słabszy fragment kiedy mieli problemy z przyjęciem serwisów Kamila Kwasowskiego i stracili pięć punktów z rzędu. Im bliżej końca seta, tym emocje były większe. Ponownie przy zagrywkach Peszki bydgoszczanie odzyskali prowadzenie 23:22. Niestety, potem przegrali ważną długą wymianę i dali się zablokować. Na szczęście potem obronili setbola i doszło do gry na przewagi. Bydgoscy siatkarze częściej gonili wynik. Wytrzymali tą rywalizację, a w decydującym momencie dwa "oczka" na wagę wygranej wywalczył Michał Filip. Po 40 minutach bydgoszczanie objęli prowadzenie 1:0!

W drugiej partii bydgoscy zawodnicy cały czas musieli gonić wynik, przegrywając dwoma, trzema punktami. W połowie pojawiły się problemy z przyjęciem zagrywki i straty wzrosły do pięciu "oczek" (12:17). Trener Przemysław Michalczyk próbował poprawić grę zmianami, ale nic to nie dało.

Podobny przebieg miał trzeci set. Zawodnicy z Bydgoszczy sukcesywnie tracili dystans do rywali. Nie wykorzystywali swoich szans na zdobywanie punktów i popełniali proste błędy, szczególnie w przyjęciu. Im bliżej końca, tym straty rosły lawinowo. Bydgoski zespół był całkowicie rozbity.

Czwarty set zaczął się źle, bo od wyniku 1:4, ale bydgoszczanie się nie poddali i po chwili prowadzili 8:7. Jednak zacięta walka trwała krótko. Znowu pojawiły się problemy z przyjęciem zagrywki Kwasowskiego, a konsekwencją tego było nadziewanie się na bloki rywali. Po chwili było 13:17 i tych strat nie udało się odrobić.

18. porażka stała się faktem. Matematyczna szansa na utrzymanie jest coraz mniejsza. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostało sześć meczów do rozegrania i 18 punktów do zdobycia. Do bezpiecznego miejsca bydgoski zespół traci już 9 "oczek" i ma jeden mecz rozegrany więcej niż Indykpol AZS Olsztyn.

Kolejny mecz BKS Visła rozegra w niedzielę 23 lutego, a rywalem będzie Trefl Gdańsk.