29 stycznia 1920 roku miała miejsce inauguracja nowego sezonu teatralnego w Bydgoszczy, już po powrocie miasta do Polski. W ogrodzie Patzera odbyło się przedstawienie „Dziadów cz. III” Adama Mickiewicza.
29 stycznia 1929 roku jedyna wówczas w kraju fabryka maszyn do pisania „Iskra” działająca przy ul. Malborskiej 15, założona przez Władysława Paciorkiewicza i przejęta po jego śmierci przez Edmunda Krzesińskiego, wypuściła na rynek pierwszą partię 50 nowych maszyn o nazwie „Iskra”.
Studniówki w Bydgoszczy. Zobacz najświeższe galerie
29 stycznia 1949 roku miało miejsce otwarcie miejskiego szpitala obserwacyjno-zakaźnego na 155 łóżek w budynku dawnego szpitala św. Floriana, dokąd przeniesiono oddział szpitala z budynku przy ul. Seminaryjnej. Pierwszym dyrektorem został dr Barciszewski.
29 stycznia 1958 roku założona została obecna Spółdzielnia Mieszkaniowa „Budowlani” jako Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa przy Zjednoczeniu Budownictwa Wojskowego i dyrekcji budowy osiedli robotniczych w Bydgoszczy. Pod obecną nazwą spółdzielnia funkcjonuje od 1 stycznia 1967 roku.
29 stycznia 1967 roku w Bydgoszczy w swoim mieszkaniu przy ul. Libelta 5 zmarł Adam Grzymała-Siedlecki, literat, dramaturg, publicysta i krytyk teatralny i literacki z Krakowa, który mieszkał w Bydgoszczy w latach 1923-34 i od 1945 roku, będąc pierwszoplanową postacią życia kulturalnego. Został pochowany na cmentarzu Nowofarnym. Rok później w jego mieszkaniu otwarto poświęconą pisarzowi izbę pamięci.
29 stycznia 1986 roku mieszkańców śródmieścia zaniepokoiły kłęby czarnego dymu. Okazało się, że gęsty dym, który zaległ na wielu ulicach w postaci czarnego osadu pochodził z „Pralchemu” przy ówczesnej ul. Świerczewskiego, gdzie miało miejsce czyszczenie kominów.
29 stycznia 1992 roku w 116. rocznicę urodzin i 25. rocznicę śmierci Adama Grzymały-Siedleckiego w bydgoskim Teatrze Polskim odbyła się uroczystość wręczenia Złotego Wawrzynu Grzymały wybitnym aktorom: Annie Polony, Zbigniewowi Zapasiewiczowi i Wiesławowi Michnikowskiemu. Przed uroczystością wystąpił warszawski Teatr Powszechny ze spektaklem „Wieczór Trzech Króli” Williama Szekspira.
29 stycznia 1993 roku mieszkaniec Bydgoszczy, Krzysztof Symonowicz, doczekał się przydziału telefonu jako 150 000 abonent z dawnego woj. bydgoskiego. Symonowicz czekał na telefon przez 7 lat.
