Geniusz Portugalczyka, Serb w szpitalu [ZDJĘCIA KIBICÓW]

Krzysztof Wypijewski
Portugalia pokonała w Bydgoszczy reprezentację Serbii 2:0 w meczu otwierającym rywalizację w grupie B piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21. Na trybunach zasiadło blisko 11 tysięcy widzów.

Portugalczycy objęli prowadzenie w 37. minucie po błędzie bramkarza rywali. Vanja Milinković-Savić (Lechia Gdańsk) odbił piłkę wprost na głowę Goncalo Guedesa, który nie zmarnował okazji.

Wynik meczu w 88. minucie ustalił Bruno Fernandes po genialnym podaniu Renato Sanchesa z Bayernu Monachium (ten drugi strzelił Polakom gola w ćwierćfinale Euro 2016 we Francji).

Mecz pechowo zakończył się dla Aleksandara Cavricia. Serb nie pojawił się na boisku w II połowie. Jak podali dziennikarze Polsatu Sport, zawodnik ma pękniętą kość w kostce i został odwieziony do szpitala.

Kolejny mecz młodzieżowego Euro w Bydgoszczy odbędzie się we wtorek, 20 czerwca o godz. 18.00 (Macedonia – Serbia). W piątek, 23 czerwca na stadionie Zawiszy zmierzą się piłkarze Serbii i Hiszpanii (20.45).

Portugalia – Serbia 2:0 (1:0)