Enea Astoria odrodziła się w Prudniku

tadeusz Nadolski
Bardzo dobrze w Prudniku spisał się Mateusz Fatz, który zaliczył double-double (14 pkt i 12 zb.) Dariusz Bloch
W meczu 23. kolejki I ligi koszykarzy Enea Astoria pokonała po dogrywce w Prudniku miejscową Pogoń 86:80.

W pierwszej rundzie w Artego Arenie bydgoszczanie wygrali 97:86 i do niedzielnej konfrontacji było to jedno z zaledwie pięciu zwycięstw. W niedziele poprawili ten swój skromny bilans i opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Goście zaczęli dobrze, ale już w końcówce pierwszej kwarty po dwóch trójkach Adriana Mroczek-Truskowskiego gospodarze objęli prowadzenie 15:11. Od tego momentu prudniczanie przeważali, choć przyjezdni dość długo próbowali pozostać w grze (na początku II kwarty wyszli nawet na prowadzenie 18:15, a w 22 min doprowadzili do remisu 42:42). Na ostatnią odsłonę Enea Astoria wychodziła z 7-punktowym deficytem. Trójka Mikołaja Motela i cztery kolejne „oczka” Mateusza Fatza zmniejszyły ten dystans do 2 punktów (60:62). W 34 min Paweł Krefft celnie przymierzył zza linii 6,75 m i po dłuższym czasie „Asta” wyszła na prowadzenie 63:62. Jednak riposta gospodarzy była natychmiastowa. Znowu o sobie dał Mroczek-Truskowski (5/6 za 3 w tym momencie), punktowali też inni gracze Pogoni i znowu odzyskali kontrolę nad meczem (35 min 69:63).

Ale tylko na chwilę. Na 1,48 min przed końcem Dorian Szyttenholm trafił dwa wolne i na świetlnej tablicy pojawił się remis 69:69. Od tego momentu już żadna z drużyn nie zdobyła punktów. A więc dogrywka. Tu ze świetnej strony pokazali się Mateusz Bierwagen (zdobył 9 pkt) i Dorian Szyttenholm (6). Wynik na 2 sekundy przed końcem dwoma celnymi wolnymi ustalił Patryk Gospodarek.

Brawa dla całej drużyny, która podźwignęła się po niedawnej klęsce z Sokołem Łańcut. Świetny mecz rozegrał Dorian Szyttenholm (20 pkt i 10 zb.) Double-double na swoim koncie zapisał też Mateusz Fatz (14 i 12). Ale pozostali gracze także dołożyli cegiełkę do tego sukcesu. Dodajmy, że była to dopiero druga wygrana Enei Astorii na wyjeździe w tym sezonie.

Mecz Astorii u siebie w ramach 24. kolejki z Rosą II Radom został przełożony na środę, 8 marca (18.30). Kolejne spotkanie Enea Astoria rozegra w środę, 1 marca, w Pruszkowie ze Zniczem.

Pogoń Prudnik – Enea Astoria Bydgoszcz 80:86 (15:11, 27:23, 18:19, 9-16 , dogr. 11-17 )

Enea Astoria: Szyttenholm 20, Gospodarek 18 (2x3), Bierwagen 14 (1), Fatz 14, Paul 6, Krefft 6 (1), Mikołaj Motel 3 (1), Czyżnielewski 3, Dąbek 2, Laydych 0.