Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz wygrywa i jest coraz bliżej gry w play off

Koszykarze znad Brdy wygrali w Radomiu w kolejnym meczu Energa Basket Ligi.

HydroTruck Radom - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 68:85
Kwarty: 16:27, 13:20, 15:16, 23:21.
Hydrotruck: Moore 7, Irleand 10, Davis Jr 10, Hill 11, Ostojić 6 oraz Dzierżak 0, Zalewski 8, Żmudzki 4, Lewandowski 12.
Astoria: Camphor 20, Zębski 8, Washpun 4, Čavars 16, Nizioł 18 oraz Pluta 2, Chyliński 9, Krasuski 8, Herndon 0.

Inauguracyjna połowa toczyła się pod dyktando bydgoszczan, którzy popisali się aż 7 trafieniami zza łuku. Do przerwy imponował Rod Camphor - 13 punktów (2/4 za 2, 3/3 za 3), po 4 zbiórki, asysty i przechwyty.

Nieoczekiwane nerwy pojawiły się w ostatniej kwarcie. Goście zaczynali ją z 19-punktową przewagą, by na 4 minuty przed finałową syreną prowadzić zaledwie 9 oczkami. Wtedy sprawy w swoje ręce wzięli Camphor (za 2) oraz Michał Chyliński (3), uspokajając sytuację. „Asta” triumfowała ostatecznie 85:68 i przybliżyła się do play off (obecnie jest ósma w tabeli EBL).

W najbliższy czwartek Enea Abramczyk Astoria zagra w „SISU Arenie” z Polskim Cukrem Pszczółką Startem Lublin (godz. 19.30).