Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz rozstrzelana rzutami zza łuku [relacja, zdjęcia]

Krzysztof Wypijewski
Enea Abramczyk Astoria przegrała w środę w „Arenie Bydgoszcz” z Kingiem Szczecin 71:102 w meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi. Nasz zespół zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli (bilans 9-10).

ENEA ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ - KING SZCZECIN 71:102
Kwarty: 25:20, 18:27, 14:23, 14:32.
Astoria: Pluta 6, Chyliński 5, Washpun 5, Čavars 14, Herndon 8 oraz Camphor 7, Zębski 11, Aleksandrowicz 3, Krasuski 3, Kędel 0, Nizioł 9.
King: S. Davis 11, Dorsey-Walker 24, Matczak 14, Bartosz 3, Schenk 9 oraz T. Davis 11, Threatt 11, Langevine 7, Kikowski 9, Kroczak 3.

Bydgoszczanie wrócili do gry po blisko miesięcznej przerwie; poprzednio o ligowe punkty walczyli 9 stycznia w Słupsku (porażka z Czarnymi 78:99). Tak długa pauza podyktowana była licznymi zakażeniami koronawirusem u zawodników i członków sztabu trenerskiego „Asty”.

W 1. połowie gra obu drużyn falowała. Gdy goście trafiali zza łuku (do przerwy 9/16 za 3), odskakiwali bydgoszczanom. Kiedy jednak graczom Kinga zaczęły drżeć ręce, a piłka nie wpadała do kosza, to do głosu dochodziła Astoria. Do szatni zespoły schodziły przy żużlowym wyniku 47:43 na korzyść przyjezdnych. Liderami drużyn byli: Klavs Čavars - 12 pkt oraz Sherron Dorsey-Walker - 16 (4/7 za 3).

Przerwa rozregulowała celowniki zawodników. W trzeciej kwarcie było sporo pudeł z obu stron. Niestety, częściej mylili się miejscowi, zanotowali przy tym aż 6 strat. W konsekwencji przed finałową odsłoną przegrywali wysoko, bo 57:70.

W ostatniej części podopieczni trenera Artura Gronka nie byli w stanie odwrócić losów spotkania. King błyskawicznie zdobył 8 punktów z rzędu, odskoczył na bezpieczny dystans i kontrolował wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie ekipa ze Szczecina triumfowała 102:71. King trafił aż 16 „trójek”! 6 z nich było dziełem Dorseya-Walkera, który uzbierał łącznie 24 oczka, dodając do tego 2 zbiórki i asystę.

Kolejny ligowy mecz „Asta” rozegra w poniedziałek, 7 lutego w Dąbrowie Górniczej (godz. 17.30, transmisja w Polsacie Sport Extra). Anwil Włocławek w najbliższą sobotę zmierzy się w Słupsku z Czarnymi (17.30, Polsat Sport Extra), z kolei Twarde Pierniki udadzą się we wtorek do Ostrowa Wielkopolskiego na mecz z Arged BM Stalą (17.30, Polsat Sport Extra).