Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz rozegrała drugą, dramatyczną końcówkę. Teraz czas na derby i Anwil Włocławek

LPN
Na razie nie wiadomo, jak bardzo poważny jest uraz Michaela Smitha (z lewej)
Na razie nie wiadomo, jak bardzo poważny jest uraz Michaela Smitha (z lewej) Wojciech Szubartowski/Archiwum
Koszykarze znad Brdy ulegli w piątek w Stargardzie 72:73 w meczu 2. kolejki Energa Basket Ligi.

PGE Spójnia Stargard - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 73:72
Kwarty:
17:13, 15:31, 23:11, 18:17.
Spójnia: Brown 11, Jones 15, Clarke 7, Brenk 0, Gruszecki 12 oraz Śnieg 2, Sulima 12, Kikowski 5, Mathews 9, Grudziński 0.
Astoria: Polanco 9, Simons 24, Smith 18, Muszynski 6, Lewandowski 2 oraz Kołodziej 4, Wadowski 4, Cayo 5.

1. kwarta była przeciętna w wykonaniu "Asty", co skrzętnie wykorzystali miejscowi. Nie grali wprawdzie oszałamiającej koszykówki, ale wystarczyło to do prowadzenia 17:13.

Po krótkiej przerwie obserwowaliśmy odmienioną bydgoską drużynę. Ton nadawał Benjamin Simons, który w drugich 10 minutach zdobył aż 14 punktów. Koledzy dorzucili 17 oczek i do szatni to goście schodzili z 12-punktową zaliczką (44:32). Do przerwy koszykarze znad Brdy cztery razy trafili zza łuku, gospodarzom sztuka ta nie udała się ani razu.

Trzecia kwarta to kolejna zmiana drużyny dominującej na parkiecie. Spójnia triumfowała 23:11 - choć nadal nie miała na koncie żadnej "trójki" - i doprowadziła do remisu 55:55. Zespołowi ze Stargardu pomogli podopieczni Marka Popiołka, którzy pudłowali na potęgę. Skuteczność zatracił Simons - tylko 3 oczka w tej części spotkania.

Końcówka meczu była dramatyczna. Na 0,5 sek. przed finałową syreną - podczas ataku na kosz przy stanie 71:70 - sfaulowany został Michael Smith. Nasz zawodnik nie był w stanie kontynuować gry i trener Popiołek w jego miejsce desygnował Nicholasa Muszynskiego. Środkowy "Asty" trafił dwa rzuty wolne. Wówczas opiekun Spójni poprosił o przerwę, przenosząc tym samym grę na połowę bydgoszczan. Tomasz Śnieg podał z autu do Jordana Mathewsa, który trafił równo z końcową syreną, dając tym samym swojej drużynie wygraną 73:72.

W 1.kolejce ekipa znad Brdy uległa w Lublinie Startowi po dogrywce 97:101.

Kolejne spotkanie bydgoszczanie rozegrają w niedzielę, 9 października w hali Immobile Łuczniczka z Anwilem Włocławek. Początek o godz. 17.30, transmisja w Polsacie Sport Extra.

Bilety:

30,00 zł - normalny

20,00 zł - ulgowy (przysługuje młodzieży szkolnej, która w momencie nabywania karnetu nie ukończyła jeszcze 19 roku życia, emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym - w momencie zakupu oraz przy wejściu na mecz należy posiadać ze sobą ważny dokument potwierdzający posiadane prawo do ulgi)

150,00 zł - bilet VIP (Bilet VIP upoważnia do skorzystania z wejścia VIP oraz daje dostęp do strefy cateringu)

Dzieci do lat 3 wchodzą na mecz pod opieką osoby pełnoletniej za darmo, ale nie przysługuje im bezpłatne miejsce siedzące.