Elana Toruń umacnia się w czołówce III ligi, porażka Unii Drobex Solec Kujawski

Elana Toruń odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie
Elana Toruń odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie Agnieszka Bielecka
Elana Toruń i Unia Drobex Solec Kujawski w 6. kolejce III ligi wybrały się na północ, ale punkty znad morza przywiozła tylko drużyna z Torunia.

Gedania - Elana Toruń 0:2 (0:2)

Bramki: Kacper Kowalski (23), Maciej Rożnowski (33)
Elana: Pawłowski - Andrzejewski, A. Kowalski, Korpalski - Karbowiński, Góra, Knera, Woroniecki, K. Kowalski, Lenkiewicz - Rożnowski

Obie drużyny dzielił w tabeli punkt, więc można było spodziewać się wyrównanego spotkania. Tymczasem od początku meczu swoje warunki na boisku duyktowali torunianie, którzy już do przerwy załatwili sprawę.

W drugiej połowie ekipa Rafała Więckowskiego już tak nie szarżowała, grała uważnie w obronie i kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Gospodarzom nie pomogła nawet przewaga liczebna, gdy w 80. minucie czerwony kartonik obejrzał strzelec bramki, Kacper Kowalski.

Świt Szczecin - Unia Drobex Solec Kujawski 3:1 (2:0)

Bramki: Adam Ładziak (1, 48 - karny), Szymon Kapelusz (5) - Krawczenko (55)
Unia Drobex: Skowroński - Babiński, Kujawska, Witkowski, Chołuj - Babiarz, Camara, Horvat, Szymański, Nawrocki - Pacek.

Piłkarze z Solca Kujawskiego przed tygodniem zdobyli pierwsze punkty w sezonie, pojechali do Szczecina z optymizmem, ale na pewno nie byli faworytami stracia z trzecim zespołem w tabeli.

W zasadzie wszystko zostało ustawione w pierwszych pięciu minutach. Gwizdek sędziego, trzy podania, dośrodkowanie i spokojnie skierował piłkę do siatki mniej więcej z 11 metrów. Goście nie zdążyli się z tego otrząsnąć, gdy przegrywali 0:2. Tym razem sami sprezentowali gola Świtowi, gdy oddali piłkę rywalom przy wyprowadzaniu jej z własnego pola karnego.

Unię Drobex stać było na honorowego gola. Strzelił go Krawczenko, który wykorzystał bierność obrońców Świtu i nie dał szans bramkarzowi w sytuacji sam na sam.