Elektryczne hulajnogi na dobre zagościły w dużych miastach. To wygodna i dość szybka forma przemieszczania się po zakorkowanych centrach miast, choć nadal z wykorzystaniem e-hulajnóg wiążą się różnego rodzaju kontrowersje.
Najwięszy operator elektrycznych hulajnóg w Polsce podsumował miniony rok i oto najważniejsze statystyki dotyczące tego środka transportu:
- wzrosła średnia liczba przejazdów na jednego użytkownika;
- społeczność Lime częściej korzystała z oferty karnetów – użytkownik wykonał średnio ponad 2,5 razy więcej przejazdów niż 2 lata wcześniej;
- w 2023 dzięki przejazdom Lime zredukowano w Polsce poziom CO2 o 298 t i uniknięto niemal 1 mln przejazdów samochodami;
- użytkownicy Lime przejechali 5,6 mln km co jest równowartością 140 podróży dookoła globu;
- Lime w 2023 r. obecny był w 50 polskich miastach z flotą 23 000 e-hulajnóg;
- od momentu rozpoczęcia działalności w Polsce w październiku 2018 r., użytkownicy Lime odbyli juz 20.8 mln przejazdów.
- W 2023 r. zauważyliśmy wyraźny trend, który nas bardzo satysfakcjonuje i świadczy o rozwoju Lime w Polsce, gdyż zwiększyła się średnia liczba przejazdów na jednego użytkownika. Oznacza to, że nie korzystają oni z naszej oferty okazjonalnie, czy tylko podczas wakacji, ale e-hulajnogi stały się środkiem transportu służącym mieszkańcom na co dzień. Jesteśmy zatem na bardzo dobrej drodze do realizacji naszej misji, aby mikromobilność była doskonałym uzupełnieniem dla transportu publicznego” – komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager Lime Polska.
- Coraz więcej użytkowników korzysta także z naszej oferty karnetów, które są przystępne cenowo. Jest to kolejny dowód na to, że zbudowaliśmy społeczność osób świadomych ekologicznie, które chcą razem z nami wspierać przyszłość i rozwój miast – dodaje Damian Kupczak.
