Dziewczyny najlepiej znają się na królowej sportu! [ZDJĘCIA]

Dziewczyny najlepiej znają się na królowej sportu! [ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału

Krzysztof Wypijewski

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Od lewej: Julia Man, Ilona Kocięcka, Weronika Szczukiewicz
1/17

Przejdź do
galerii zdjęć

©Dariusz Bloch

Julia Man, Ilona Kocięcka oraz Weronika Szczukiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy wygrały w piątek konkurs wiedzy pn. „Sukcesy polskich lekkoatletów na mistrzostwach świata”. To pierwszy przypadek w historii tej zabawy, by triumfował zespół złożony wyłącznie z kobiet!
Konkurs dla uczniów bydgoskich szkół odbył się już po raz piętnasty (za każdym razem sprawdzana jest wiedza z innej dziedziny sportu). Od samego początku jego organizatorami są: Andrzej Maciejewski, Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy oraz Miejski Szkolny Związek Sportowy w Bydgoszczy. Patronat prasowy sprawuje „Express Bydgoski”.

W piątek bydgoska młodzież musiała wykazać się wiedzą na temat startów polskich lekkoatletów podczas mistrzostw świata w hali i na stadionie.
Pytania były różne, np.: ile złotych medali ma w dorobku Robert Korzeniowski, która z reprezentantek Zawiszy biegła w sztafecie 4x100 na MŚ w Moskwie w 2013, kto był pierwszym reprezentantem Bydgoszczy na inauguracyjnych MŚ w Helsinkach w 1983 roku?

Były też zagadnienia dotyczące... wody. Wszystko za sprawą miejsca, w którym odbywa się impreza, czyli Galerii Hali Pomp Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej. Młodzież była więc pytana m.in. o ilość litrów w jednym metrze sześciennym oraz o trzy stany skupienia wody.

Dodajmy jeszcze, że gośćmi honorowymi imprezy byli m.in.: Wiesław Czapiewski (trener tyczkarza Pawła Wojciechowskiego i wieloboistki Adrianny Sułek), Dominik Bochenek (5-krotny uczestnik halowych MŚ w biegu na 60 m przez płotki), Alfons Niklas (uczestnik igrzysk w Melbourne w 1956 w rzucie młotem) oraz były wioślarz Antoni Rosołowicz (igrzyska w Rzymie w 1960). Dwaj ostatni uraczyli młodzież masą ciekawych opowieści o wydarzeniach olimpijskich sprzed lat.

WYNIKI: 1. Julia Man, Ilona Kocięcka, Weronika Szczukiewicz (1. zespół I LO),
2. Agata Zabrocka, Gracjan Wiśniewski, Kacper Dobrzyński (XI LO Mistrzostwa Sportowego),
3. Krystian Kieroński, Kamil Skibicki, Dawid Dukiewicz (IV LO),
4. Robert Król, Adrian Tuchółka, Łukasz Leśny (ZS Budowanych),
5. Igor Geruzel, Maciej Okraska, Oliwia Cyzman (3. zespół I LO),
6. Hubert Szymanowski, Zuzanna Mełnicka, Maja Lewicka (2. zespół I LO).

POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU



Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Sport z kraju i ze świata

Zobacz więcej na Sportowy24.pl

Tabela 1. ligi

Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do Ekstraklasy
Baraż o utrzymanie w 1. lidze
Spadek do 2. ligi
Ruch Chorzów został ukarany odjęciem 6 punktów za zaległości finansowe
Stomil Olsztyn został ukarany odjęciem 1 punktu za zaległości finansowe
1 Miedź Legnica Live 34 63 17 12 5 53-27
2 Zagłębie Sosnowiec Live 34 58 17 7 10 46-32
3 Chojniczanka Chojnice Live 34 56 16 8 10 48-33
4 GKS Tychy Live 34 55 16 7 11 41-40
5 GKS Katowice Live 34 54 16 6 12 44-34
6 Wigry Suwałki Live 34 52 15 7 12 40-37
7 Raków Częstochowa Live 34 51 14 9 11 50-40
8 Stal Mielec Live 34 51 14 9 11 51-46
9 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 34 46 11 13 10 37-37
10 Chrobry Głogów Live 34 46 12 10 12 46-47
11 Odra Opole Live 34 45 12 9 13 37-43
12 Puszcza Niepołomice Live 34 44 11 11 12 38-38
13 Bytovia Bytów Live 34 40 10 10 14 36-45
14 Stomil Olsztyn Live 34 39 12 4 18 39-50
15 Pogoń Siedlce Live 34 38 9 11 14 42-50
16 Górnik Łęczna Live 34 35 8 11 15 29-42
17 Olimpia Grudziądz Live 34 31 7 10 17 24-37
18 Ruch Chorzów Live 34 27 9 6 19 35-58