
Jak powstała barka „Lemara”? O tym dzieci dowiedzą się 1 czerwca o 16.00 na barkowym profilu na Facebooku w ramach wirtualnej lekcji szyperskiego dziedzictwa Bydgoszczy.
Natomiast bydgoskie symbole zbudowane z klocków (i nie tylko) przez najmłodszych bydgoszczan i rodziny z okazji obchodzonych w kwietniu 674. urodzin miasta zobaczymy na ul. Mostowej od 1 czerwca na wystawie „Stawiaj cegły, zbijaj belki - bądź jak król Kazimierz Wielki”.

- Na Dzień Dziecka w ramach Festiwalu Książki Obrazkowej dla dzieci LiterObrazki ogłaszamy szybki facebookowy konkurs „Co tu robić?” na propozycje działań festiwalowych w czasie epidemii - wyjaśnia Joanna Pawłowska, kierownik działu promocji WiMBP.
- Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy już przebierają nóżkami przed kolejną edycją festiwalu, do wzięcia udziału w naszym konkursie. Co będziemy robić? Z kim się spotykać? Jak będziemy się razem bawić? Kto nas zaskoczy? Kto rozśmieszy? Kto zauroczy? Wymyśl sam - zachęca Joanna Pawłowska, dodając, że wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody.

Filie biblioteczne również przygotowały ciekawą ofertę na Dzień Dziecka.
- Z okazji Dnia Dziecka, w ramach edukacji czytelniczej i kulturalnej najmłodszych odbiorców filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy zaproszą dzieci do odwiedzenia blogów bibliotecznych oraz profili społecznościowych. Niestety, nadal nie możemy zaprosić swoich czytelników na świętowanie Dnia Dziecka do biblioteki, tak więc spotkamy się z naszymi małymi czytelnikami w mediach społecznościowych - wyjaśnia Joanna Pawłowska, kierownik działu promocji WiMBP.
Biblioteki będą starały się zainteresować dzieci literaturą. Przedstawiać będą recenzje książek polecanych na Dzień Dziecka. Zaproszą najmłodszych na głośne czytanie, teatrzyk kukiełkowy, internetowe konkursy, krzyżówki, łamigłówki interaktywne i quizy. Przygotują filmiki instruktażowe z inspiracjami plastycznymi dla dzieci. Listę filii znajdziecie tutaj

Część atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka na stronie www i Facebooku zamieści też bydgoski Pałac Młodzieży.
- Będzie to m.in. niespodzianka dla najmłodszych miłośników literatury przygotowana przez pracowników Działu Animacji Kulturalnej, a także quizy, konkursy, piosenki i formy aktywności idealnie nadające się do zabaw w kameralnym gronie - mówi Dominik Wierski, rzecznik Pałacu Młodzieży.
- Warto zajrzeć do zamieszczonej na stronie Pałac Młodzieży zakładki #zostanwdomu, by przekonać się, jak twórczo i wartościowo nasi uczestnicy pracowali w swych domach podczas kwarantanny. W zakładce zamieszczone są materiały, ćwiczenia i wspaniałe efekty prac uczestników, wykonane pod opieką ich nauczycieli - poleca Dominik Wierski, informując, że od 1 VI placówka wraca do pracy w trybie stacjonarnym z zachowaniem reżimu sanitarnego.
- Na razie, niestety, powrót nie dotyczy zajęć odbywających się na basenie. Informacje na temat zmian związanych ze wznowieniem zajęć będą sukcesywnie zamieszane na stronie internetowej palac.bydgoszcz.pl.