https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dramat przy ul. Solnej w Bydgoszczy. Biegli szukają przyczyn pożaru, w którym zginął 43-letni mężczyzna

Agnieszka Romanowicz
Ofiarą pożaru przy ul. Solnej na bydgoskich Kapuściskach jest 43-letni mężczyzna.
Ofiarą pożaru przy ul. Solnej na bydgoskich Kapuściskach jest 43-letni mężczyzna. Tomasz Czachorowski
Opinia biegłego z dziedziny pożarnictwa będzie kluczowa w sprawie tragedii, do której doszło we wtorek, 12 listopada przy ul. Solnej w Bydgoszczy. Zginął 43-letni mężczyzna.

Przypomnijmy, 12 listopada o godz. 18.15 strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań przy ul. Solnej 12 na bydgoskich Kapuściskach. Drzwi do mieszkania były zamknięte, strażacy musieli wybić szybę. Dostali się do mieszkania przez okno. Wewnątrz dostrzegli człowieka i natychmiast go ewakuowali. Niestety, przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon 43-latka.

- Dzisiaj (13 listopada 2024 r.) będą przeprowadzone oględziny z biegłym z dziedziny pożarnictwa, który sporządzi opinię na temat przyczyn tego pożaru i będzie ona kluczowa w celu rozstrzygnięcia tej sprawy – informuje Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Mężczyzna mieszkał sam. Wnętrze jego mieszkania było znacznie zadymione. Paliło się wyposażenie kuchni. Strażacy zużyli około metra sześciennego wody, jednak budynek nie został zniszczony. Nie było potrzeby ewakuacji innych mieszkańców, choć w czasie działań strażaków obiekt opuściło siedem osób, które wróciły do swoich mieszkań po zakończeniu akcji.

Na miejscu działały zastępy PSP z JRG Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy. Bydgoska policja prowadzi postępowanie pod nadzorem prokuratora, który był na miejscu zdarzenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski