Dokładnie 8 lat temu San Marino strzeliło nam gola. Pamiętacie?[WIDEO]

DW
od 16 lat
Za kadencji Waldemara Fornalika reprezentacja Polska nie zapewniła sobie awansu na brazylijski mundial. Mało tego, nasza defensywa była tak słaba, że Biało-Czerwoni niemal w każdym meczu tracili gola. W tamtych eliminacjach zdarzyło nam się zremisować z Mołdawią i... stracić gola z San Marino! Amatorska reprezentacja cieszyła się jakby zdobyła puchar. Nic dziwnego, był to ich pierwszy gol od pięciu lat. Pamiętacie ten mecz?

Spotkanie z 10 września 2013 roku z pewnością przeszło do historii. Po pierwsze - reprezentacja Polski jeszcze nigdy nie strzeliła tylu goli w meczu wyjazdowym z San Marino. Po drugie i ważniejsze - po raz pierwszy w historii starć obu zespołów biało-czerwoni stracili bramkę.

Mecz z pewnością nie zachwycił. Trzy punkty w zasadzie były dopisane już przed spotkaniem, ale bardziej liczył się styl, w jakim zwycięstwo zostanie odniesione. Ten był nędzny, długimi momentami na boisku było nudno, a Polacy nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy rywala.

Mecz 5. kolejki eliminacji MŚ 2022 San Marino - Polska w niedzielę o godz. 20:45. Transmisja w TVP 2, TVP Sport i Polsacie Sport Premium 1. Internetowy stream online w TVPSport.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport. Tekstowa relacja na żywo w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

REPREZENTACJA w GOL24

Rozegraliśmy już sześć kolejek nowego sezonu PKO Ekstraklasy. To nie przeszkodziło klubom w pozyskiwaniu piłkarzy. 1 września jest ostatnim dniem okienka w polskiej lidze. Zobaczcie transfery LAST MINUTE, przeprowadzone dosłownie w (przed)ostatnich chwilach.

Dołączyli w środku rundy. Transfery LAST MINUTE w Ekstrakla...