Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Długi spacer" przyciągnął tłumy bydgoszczan. Zobacz, co działo się na ul. Długiej

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
Zdjęcia z "Długiego spaceru" zamieszczamy w galerii
Zdjęcia z "Długiego spaceru" zamieszczamy w galerii Dariusz Bloch
Tłumy bydgoszczan zameldowały się na „Długim spacerze”, bawiąc się w piątek 2 września od godz. 17 do późnych godzin nocnych. To wydarzenie, które miało pokazać, co na ul. Długiej i w jej okolicy jest wyjątkowego.

ZOBACZ WIDEO: Tak znikał wiadukt przy Wojska Polskiego w Bydgoszczy

od 16 lat

Na „Długi spacer” najdłuższą ulicą Starego Miasta w piątkowe popołudnie i wieczór zaprosił Menadżer Starego Miasta i Śródmieścia Maciej Bakalarczyk wraz z lokalnymi przedsiębiorcami. Na mieszkańców czekały wystawy, muzyka na żywo, pokazy, a po zmroku specjalne podświetlenie ulicy. Lokale gastronomiczne przygotowały wyjątkowe promocje, a część sklepów przedłużyła standardowe godziny otwarcia.

Od strony Wełnianego Rynku można było zobaczyć ekspozycję dawnych bydgoskich etykiet piwnych. Przed Nora Music pojawiło się stoisko z winylami. Spacerowicze mogli zobaczyć wystawy artystów tatuażu przygotowane przez Voron Tattoo i Panterę oraz sztukę z Galerii Alix, a także przyjrzeć się lub wziąć udział w ulicznym strzyżeniu zorganizowanym przez Barbershop House 66.

O muzyczną oprawę imprezy zadbali m.in. Jazz Standard Quartet, Dj Mikoo i Dj Lesu. Można było cofnąć się też w czasie do lat 80. Rubczak, Kensik i Majcher przypomnieli muzykę z tamtych lat. Świętujące w tym roku 10-lecie Muzeum Mydła i Historii Brudu stworzyło na zewnątrz aranżację z pralek. Każdy mógł spróbować swoich sił w praniu na tarze.

Zamydlone zaproponowało interaktywny pokaz produkcji słodkich świec. Podwórko Tajemnic zaprosiło do Pokoju Bydgoskiego Designu, gdzie można było zobaczyć trzecią edycję „Made in Bydgoszcz”. Przed WiMBP prezentowane były zdjęcia i mapy dawnej Bydgoszczy. W Parzymy Tutaj zorganizowano wernisaż „Bydgoszcz, która nie powstała”, pokazujące różne projekty, które nie doczekały się realizacji.

Na Jezuickiej odbył się „Wieczór w Zachwycie”, gdzie na zwiedzających czekała wystawa podsumowująca program rezydencyjny Znikając nad Wisłą Fundacji W788, a także projekcja filmu „Nowe życie”. Dodatkowe atrakcje dostępne były również na ul. Zaułek. Odbył się tam targ designu, staroci i książek, bydgoskich rowerów, a po godz. 21 projekcja filmu” reklamy proszku i fabryki PERSIL z 1935 r. Atrakcją była też przedpremierowa wystawa zdjęć z książki „Pozdrowienia z bydgoskiego Starego Miasta” autorstwa Anny Perlik-Piątkowskiej wraz z prezentacją fragmentów dzieła.

Wydarzenia zbiegło się w czasie z początkiem festiwalu TehoFest 2022, czyli święta Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy. Z tej okazji w WiMBP odbyły się warsztaty introligatorskie „Uszyj swój notes”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo