Delecta wygrała trzecie spotkanie w sezonie

kris
Bydgoszczanie pokonali wczoraj Lotos Trefl Gdańsk 3:1. Mecz odbył się w hali 1000-lecia w Sopocie.

Lotos, który we wcześniejszych trzech meczach nie wygrał nawet seta, napędził bydgoszczanom sporo strachu. Był bardzo blisko doprowadzenia do tie-breaka, ale w IV odsłonie nie potrafił wykorzystać 3-punktowego prowadzenia (15:12). W końcówce górę wzięło doświadczenie Delecty.<!** reklama>

Obie drużyny miały podobne statystyki w ataku, bloku, przyjęciu i zagrywce. Lotos i Delecta własnym sumptem zdobyły odpowiednio 67 i 68 punktów. O sukcesie naszej drużyny przesądziła mniejsza liczba błędów własnych (17:29).

Zespół trenera Piotra Makowskiego wygrał trzeci mecz w sezonie (przegrał tylko raz, tydzień temu u siebie z Politechniką 1:3) i awansował na 2. miejsce w tabeli PlusLigi. Bydgoscy kibice już teraz powinni rezerwować sobie czas w przyszły poniedziałek, gdy do „Łuczniczki” zawita mistrz Polski Asseco Resovia Rzeszów (godz. 18.00, transmisja w Polsacie Sport Extra).

W czwartek Delectę czeka mecz w Ankarze z Halkbankiem w Pucharze CEV. U siebie nasi siatkarze triumfowali 3:0. Aby awansować do kolejnej rundy muszą zwyciężyć ponownie. Jeśli górą okażą się Turcy, zadecyduje tzw. złoty set (do 15 punktów).

Fakty

Lotos Trefl - Delecta 1:3

Sety: 25:20, 25:27, 15:25, 19:25.

Lotos: Łomacz 1, Kaźmierczak 15, Gawryszewski 5, Mika 12, Hietanen 14, Mikołajczak 12, Rusek (libero). Na zmiany: Kaczmarek, Kamiński 8, Żaliński 0, Szczurek.

Delecta: Masny 3 pkt, Wrona 10, Jurkiewicz 16, Wika 4, Antiga 14, Konarski 15, Dębiec (libero). Na zmiany: Lipiński 1, Waliński 5, Wieczorek, Owczarz.

MVP: Wojciech Jurkiewicz.

Pozostałe wyniki: PGE Skra Bełchatów - Zaksa Kędzierzyn 2:3, Politechnika Warszawska - AZS Częstochowa 3:0, AZS Olsztyn - Effector Kielce 0:3, Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 3:0.

1. Zaksa Kędzierzyn 4 11 12:4

2. Delecta Bydgoszcz 4 9 10:5

3. Politechnika 4 9 10:5

4. Asseco Resovia 4 8 10:5

5. Jastrzębski Węgiel 4 6 7:6

6. Effector Kielce 4 6 7:6

7. PGE Skra Bełchatów 3 5 7:6

8. AZS Olsztyn 3 3 3:6