MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dariusz Kordek - tak teraz wygląda 59-letni aktor. Zobacz, jak zmienił się przez ostatnie 20 lat

OPRAC.: MIKIR
Dariusz Kordek urodził się 26 stycznia 1965 roku. Aktor zdobył ogólnopolską popularność dzięki roli Marka Siedleckiego w telenoweli "W labiryncie" (1990–1991). Jego talent aktorski docenił także Władysław Pasikowski, obsadzając go w roli przyjaciela tytułowego bohatera w dramacie psychologicznym "Kroll" (1991). Na zdjęciu Dariusz Kordek w 2016 roku. Zobacz zdjęcia Dariusza Kordka z poprzednich lat ►
Dariusz Kordek urodził się 26 stycznia 1965 roku. Aktor zdobył ogólnopolską popularność dzięki roli Marka Siedleckiego w telenoweli "W labiryncie" (1990–1991). Jego talent aktorski docenił także Władysław Pasikowski, obsadzając go w roli przyjaciela tytułowego bohatera w dramacie psychologicznym "Kroll" (1991). Na zdjęciu Dariusz Kordek w 2016 roku. Zobacz zdjęcia Dariusza Kordka z poprzednich lat ► Wojciech Wojtkielewicz, arch PPG
Dariusz Kordek to urodzony 26 stycznia 1965 roku utalentowany polski aktor i artysta. Na świat przyszedł i wychował się w Warszawie. Jego pasja do sztuki rozkwitła już w młodym wieku, gdy uczęszczał do klasy matematyczno-fizycznej w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Reytana. Tam w 1984 roku z sukcesem zakończył swoją szkolną edukację, zdobywając maturę. Poniżej więcej informacji o Dariusz Kordku, a w galerii zdjęć fotografie sprzed 20 lat aż do teraz. Zobacz, jak zmienił się aktor.

Spis treści

Aktorstwem interesował się od dzieciństwa

Dariusz Kordek już w młodości zaangażowany był w działalność teatralną przy Parafii św. Stefana Króla na ul. Czerniakowskiej. Tam zdobywał pierwsze doświadczenia sceniczne, pełniąc rolę ministranta i lektora. Po ukończeniu szkoły średniej, Kordek postanowił rozwijać swoje zdolności aktorskie. Studiował na Wydziale Aktorskim warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył w 1988 roku. Już podczas studiów zwrócono uwagę na jego wyjątkowy talent, co potwierdziła nagroda na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Przedstawień Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. Otrzymał ją za podwójną rolę Kacpra i Leondera w spektaklu "Czyste szaleństwo" w reżyserii Jana Englerta. Debiut na scenie Teatru Polskiego w Warszawie miał miejsce w 1987 roku, gdzie wcielił się w rolę Cyngi w sztuce "Bezimienne dzieło" Witkacego, reżyserowanej przez Jana Englerta.

Po zakończeniu studiów Dariusz Kordek nieprzerwanie rozwijał swoją karierę teatralną. W latach 1988–1992 występował w Teatrze Rampa na Targówku, a następnie dołączył do zespołu teatru muzycznego Studio Buffo.

Sukcesy telewizyjne i filmowe

Dariusz Kordek zdobył ogólnopolską popularność dzięki roli Marka Siedleckiego w telenoweli "W labiryncie" (1990–1991). Jego talent aktorski docenił także Władysław Pasikowski, obsadzając go w roli przyjaciela tytułowego bohatera w dramacie psychologicznym "Kroll" (1991).

Życie prywatne Dariusza Kordka

Poza światem aktorstwa, Dariusz Kordek prowadzi bogate życie osobiste. W latach 1993–1996 był związany z Edytą Górniak, a później utrzymywał nieformalny związek z Moniką Stefaniak. W 2001 roku zawarł związek małżeński z Agnieszką Gewert, a od 2010 roku jest mężem Elizy Jędrzejewskiej. Para doczekała się dwójki dzieci: syna Maksymiliana i córki Marii Elizy.

Czy wiesz, że... poza aktorstwem, Dariusz Kordek pracował jako przedstawiciel handlowy oraz korporacyjny pracownik. Jego wszechstronność i zaangażowanie w różne dziedziny życia sprawiają, że jest inspiracją zarówno dla młodych artystów, jak i osób dążących do sukcesu w różnych obszarach.

Zdjęcia Dariusza Kordka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak wakacje spędza Katarzyna Pakosińska?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera